Škoda Auto podporuje českou kulturu

Search
Close this search box.

 WEB , Datum: 14.08.2020 , Zdroj: faei.cz +2 , Strana: 0 , Datum importu: 17.08.2020 08:03 , RU / den: 2 022 , RU / měsíc: 26 844 , Celková návštěvnost: 2 022 , Země: Česko

Obsahové duplicity: 14.08.2020 – skoda-auto.cz, mladaboleslavdnes.cz

Škoda Auto se dohodla na pokračování spolupráce s Českou filharmonií a s Národním divadlem. Podpora předních českých kulturních institucí má v automobilce Škoda Auto dlouhou tradici. Pokračování spolupráce stvrdili při setkání na podiu historické budovy Národního divadla Bohdan Wojnar, člen představenstva Škoda Auto za oblast lidských zdrojů, ředitel České filharmonie David Mareček a ředitel Národního divadla Jan Burian.

„Škoda Auto patří dlouhodobě mezi nejsilnější sponzory kultury v České republice, a platí to i v období, které pro nás všechny není úplně jednoduché. Dobré partnerství ukáže své kvality právě v takovýchto momentech. Podpořit českou kulturu má smysl, společně dokážeme překonat všechny potíže, vzniklé koronavirou pandemií. Věříme, že plná hlediště a špičkové výkony umělců pomohou celé české společnosti k rychlému restartu,“ uvedl při setkání Bohdan Wojnar.

„Opravdové přátele poznáte ve složité situaci. Vážíme si toho, že Škoda Auto zůstává naším přítelem i v nelehké době. Silný a spolehlivý sponzor významně přispívá k našim domácím i mezinárodním úspěchům,“ řekl Jan Burian, ředitel Národního divadla.

David Mareček, generální ředitel České filharmonie, doplnil: „Tradičního partnerství se společností Škoda Auto si velmi ceníme a vážíme si i toho, že spolupráci můžeme prodloužit v době, která v důsledku koronavirové krize není pro nikoho snadná. Vozy Škoda k České filharmonii už organicky patří, oblíbil si je i šéfdirigent Semjon Byčkov, který si jízdu s modelem Kodiaq velmi užívá.“

Škoda Auto vnímá podporu české kultury jako součást své společenské odpovědnosti. S Českou filharmonií spolupracuje kontinuálně již od roku 1993, v případě Národního divadla se kooperace datuje od roku 1998. Obě instituce získávají vedle finanční podpory i možnost využívat flotilu vozů Škoda, nové smlouvy byly uzavřeny na sezony 2020-2023.

Škoda Auto v České republice podporuje i další přední kulturní instituce a aktivity, například Národní galerii Praha, Národní festival Smetanova Litomyšl, Zlín Film festival pro děti a mládež, Národní muzeum či Národní technické muzeum.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz