„Smetanka“ bude. Ve hře jsou dva termíny

TISK , Datum: 09.04.2021 , Zdroj: 5plus2 , Strana: 1 , Autor: RADEK LATISLAV , Vytištěno: 481 073 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 09.04.2021 00:06 , Čtenost: 598 245 , Rubrika: Titulní strana , Země: Česko , GRP: 6,65

Tematické duplicity: Smetanova Litomyšl, Kultura a cestovní ruch

Pořadatelé Smetanovy Litomyšle letošní 63. ročník mezinárodního festivalu přizpůsobí aktuální situaci. Ve hře je tradiční i zkrácený termín. Bohaté na programy budou oba.

LITOMYŠL Dobrá zpráva přišla z Litomyšle. Ačkoli české kulturní léto je i letos v ohrožení, pořadatelé operního festivalu Smetanova Litomyšl se nevzdávají. „S optimismem nám vlastním věříme, že se Smetanova Litomyšl i v letošním roce uskuteční. Nespoléháme však jen na naši pověstnou ‚kliku‘, ale pro jistotu připravujeme hned několik variant,“ hledí s optimismem do budoucna ředitel festivalu Jan Pikna, jehož zdravice se před pár dny objevila na webových stránkách festivalu.

Červen nebo červenec

Spolu s ní je už známý alespoň rámcově chystaný program a hlavně termín tradičního festivalu. I když s ním je to trochu komplikovanější.

Na přesné termíny plánovaných představení si návštěvníci musejí ještě do poloviny května počkat. Pořadatelé mají v rukávu dvě termínové varianty. První počítá s festivalem v tradičním období od 10. června do 6. července, pozdější, zkrácená, od 1. do 11. července.

Ani v jednom fanoušci nejrůznějších hudebních stylů nebudou ochuzeni.

„V obou variantách se počítá i s operními inscenacemi a velkými orchestrálními koncerty. Festival pochopitelně hodlá dostát všem hygienickým požadavkům a zajistit tak návštěvníkům i účinkujícím bezpečnou návštěvu, s čímž už má ostatně své zkušenosti,“ informovala ředitelka komunikace festivalu Eva Piknová.

Jakkoli se počítá například se sníženou kapacitou hlediště nebo nutností přizpůsobit všechna představení venkovnímu prostředí, dramaturgie slibuje opravdové lahůdky.

Ani 63. ročník se nemůže obejít bez Smetanova cyklu symfonických básní Má vlast. Letos na festivalu zazní hned dvakrát. POKRAČOVÁNÍ NA STRANĚ 3

Region vydání: 5plus2 – Svitavsko

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz