„Smetanka“ má být pestřejší

Search
Close this search box.

9.5.2016    Svitavský deník    str. 1   Titulní strana (aza, čtk)   

Smetanova Litomyšl má nabídnout trochu jinou dramaturgii.

 

 

Litomyšl – Pořadatelé by chtěli příští ročníky hudebního festivalu Smetanova Litomyšl ozvláštnit a trochu změnit.

            Nechtějí, aby v nadcházejících letech festival rozšiřoval počet pořadů a koncertů, ale chtějí se zaměřit spíš na pestrou dramaturgii. Mají v úmyslu na program přidat zajímavé kombinace hudební a výtvarné složky, nové exkluzivní komorní pořady a varhanní představení „Hlavní nabídku by měla doplňovat díla s uměleckým přesahem z dalších žánrů,“ řekla Zuzana Nováková po jednání členů správní a dozorčí rady společnosti Smetanova Litomyšl.

Její členové se dále rozhodli, že zřídí čestnou funkci prezidenta festivalu, což by měla být respektovaná osobnost, která bude schopná zvyšovat společenskou prestiž akce a bude o ní šířit povědomí i mimo region.

 

VÍCE SMETANY

 

„Rádi bychom každý rok přišli s vlastní produkcí opery z díla Bedřicha Smetany, pokud nám to finanční situace dovolí,“ uvedl umělecký ředitel Vojtěch Stříteský.

„Jako festival, který se pyšní jménem tohoto skladatele, je naší povinností být jedním z hlavních promotérů jeho díla v tomto roce a k tomu bude směřovat i naše úsilí. Smetanova Litomyšl by měla být i hlavním nositelem projektu Rok Bedřicha Smetany,“ uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.

            Letos se uskuteční již 58. ročník, který nabídne velké koncerty jako například Sólo pro 100 smyčců. Dále uvedou představení Bedřicha Smetany a Ludwiga van Beethovena.

 

…3

 

„Smetanka“ má být pestřejší

… dokončení ze str. 1

 

Součástí programu bude i vystoupení zpěvačky Anety Langerové, kterou doprovodí symfonický orchestr.

Loňské festivalové pořady vidělo zhruba 27 tisíc lidí a stejný počet návštěvníků byl i rok předtím a podle pořadatelů má festival nejvyšší počet prodaných vstupenek hned po Pražském jaru.

 

„Rádi bychom každý rok přišli s vlastní produkcí opery z díla Bedřicha Smetany, pokud nám to finanční situace dovolí.“ dramaturg Vojtěch Stříteský

 

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz