„Smetanka“ podpořila sbírku pro hudebníky

TISK , Datum: 08.04.2020 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 12 , Autor: (ik) , Vytištěno: 1 690 , Rubrika: Týdeník Nové Svitavsko , Země: Česko

Litomyšl – Národní festival Smetanova Litomyšl podporuje sbírku pro muzikanty na volné noze.

Současná situace těžce dopadá na celou oblast kultury, pořadatelé buď již museli své akce zrušit, nebo žijí v nejistotě a doufají, že alespoň v nějakém omezeném rozsahu budou moci svoji akci uspořádat. Smetanova Litomyšl patří k největším kulturním akcím v zemi. „Na 62. ročníku, plánovaném na přelom letošního června a července, jich má vystoupit téměř tři a půl tisíce. Pokud by se festival uskutečnit nemohl, účinkující přijdou o své honoráře a nejhůře to dopadne na ty neorganizované, kterým nemůže pomoci státní nebo obecní zřizovatel,“ sdělil ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna. Pořadatelé festivalu si uvědomují nebezpečí, které umělcům na volné noze hrozí, a proto podporují sbírku organizovanou Radkem Baborákem, Horn Festem Praha a akademií MenART. „Že nejste milovníky vážné hudby? Ale co třeba takový film, seriál, reklamní znělka, rozhlas, počítačová hra? Bez hudebního doprovodu by byl zážitek poloviční,“ stojí v prohlášení organizátorů sbírky.

Smetanova Litomyšl se zavázala, že pokud držitelé vstupenek za případné zrušené festivalové pořady 62. ročníku nebudou chtít náhradu, věnují část získaných prostředků nezávislým umělcům.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz