Smetanka se prodává jako Madonna

Search
Close this search box.

3.3.2011 Svitavský deník str. 3 Svitavsko IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

 

Litomyšl – Na den přesně 187 let od narození skladatele Bedřicha Smetany začal předprodej vstupenek na 53. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Pořadatelé uvolnili do prodeje téměř dvacet pět tisíc vstupenek na dvacet tři titulů ve dvaceti osmi pořadech. Fronty před informačním centrem v Litomyšli jsou už minulostí díky prodeji na internetu. Přesto si někteří milovníci vážné hudby včera přivstali a již o půl sedmé stáli u zámeckého „íčka".
V minulosti se stávalo, že systém nezvládl nápor lidí, kteří si chtěli koupit nejlepší lístky na festival. Letos však systém nezkolaboval. Souboj o lístky na tradiční hudební událost roku však byl velký. „Takový zájem o vstupenky na festival nemá v České republice obdoby. Oproti minulému roku jsme systém ještě zlepšili, abychom zvládli počáteční nápor. Rozhodně je ojedinělé, aby na jednom serveru viselo v jeden okamžik tři tisíce lidí. Zájem o Smetanovu Litomyšl je srovnatelný s koncerty typu Madonny," sdělil Tomáš Heinzel, obchodní manažer společnosti Ticketportal, která vstupenky na festival prodává už tři roky. Přiznává, že právě Smetanova Litomyšl je pro ně hnacím motorem, aby systém stále vylepšovali.
Během první hodiny bylo vyprodáno hned sedm pořadů Smetanovy Litomyšle. „Největší zájem měli lidé o zahajovací koncert a koncert na přání. Mezi vyprodanými pořady jsou rovněž Miniopery Svěráka a Uhlíře. Symfonie Z Nového světa byla vyprodána dokonce jako úplně první. Zatím nejsou lístky ani na Turandot. Během dvaceti pěti minut se podařilo odbavit 4800 zákazníků," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna. Současně ale upozorňuje, že se do prodeje vrátí nevyzvednuté rezervace a lidé tak mají možnost sehnat lístky i na pořad, který je mezi vyprodanými.
Festival Smetanova Litomyšl začíná 10. června koncertem, na němž zazní Smetanova Česká píseň a symfonie č.9 od Ludwiga van Beethovena. Ani letos nechybí v programu externí koncert, letos se uskuteční v Chrudimi. Půjde o Symphonii Gregorianu. Velkým tahákem letošního festivalu je mimo jiné Koncert na přání -Bohemian Rhapsody, na kterém lidé uslyší písně rockových skupin Queen nebo U2 v úpravě pro symfonický orchestr. Smetanova Litomyšl vyvrcholí 4. července pořadem Hvězdy operního nebe. Jde o galakoncert sopranistky Sumi Jo z Koree.

Foto popis| NÁPOR ZÁJEMCŮ o vstupenky na festival Smetanova Litomyšl v zámeckém informačním centru zvládli bez problémů. Dlouhé fronty se letos netvořily.
Foto autor| Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz