Smetanova Litomyšl bude znovu jubilejní

Search
Close this search box.

4.3.2009 Orlický deník str. 3 Orlicko (jko)
OD SOUSEDŮ

Litomyšl/ Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl začne sice až 12. června, ale pořadatelé již "rozjeli" informační kampaň, jak se sluší na velké mezinárodní akce. Patří mezi ně několik setkání s médii, ale také oznámení začátku prodeje vstupenek.
Vstupenky na letošní festival se začínají prodávat již dnes v 10 hodin. Pořadatelé věří, že nedojde k podobné situaci jako vloni, kdy nápor v prvních hodinách prodeje způsobil velké zádrhele, lidé se nemohli dostat ke vstupenkám na internetu, také v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšli v zámku bylo místy "dusno". Předprodej zajišťuje prodejní síť Ticketportal (v tomto seznamu figuruje i několik míst z Orlickoústecka), pochopitelně rovněž kancelář Smetanovy Litomyšle v litomyšlském zámku.
Absolutní zvláštností se stane poslední pořad festivalu, jenž končí 6. července: až 28. srpna mimořádný externí koncert v Poličce, rodišti Bohuslava Martinů. Právě v den výročí 50 let od skladatelova úmrtí začne v 19 hodin v chrámu svatého Jakuba (v jeho věži se skladatel narodil) pořad "Potkal jsem jeseň" sestavený z částí kantát Otvírání studánek a Kytice, z Polní mše a z pastorale Narození Páně z opery Hry o Marii. Součástí festivalu se stane pátý ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle. V zámeckém pivovaru představí Aleš Veselý své kresby, grafiky a modely projektů. Autorovy plastiky budou v letní sezoně zdobit patnáctku vybraných míst po celém městě, takže s Veselého tvorbou se seznámí turisté nejen v prostorách pivovaru na prvním zámeckém nádvoří. Podobně jako v loňském roce bude festival opět jubilejní. Vloni se konal 50. ročník, letos si návštěvníci připomenou, že první "Smetanka" se uskutečnila jako součást kulturní atmosféry města a oblasti v roce 1949, tedy před 60 lety.

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz