Smetanova Litomyšl hlásí doprodej

Search
Close this search box.

7.6.2012 Právo str. 10 Severovýchodní Čechy Zdeněk Seiner

 

Pořadatelé 54. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl tento týden zahájili výprodej zbylých vstupenek. K potěšení všech milovníků hudby, kteří mají hlouběji do kapsy, tedy především studentů a důchodců.
„První den předprodeje 7. března jsme během hodiny prodali patnáct tisíc vstupenek a mysleli jsme si, že bude letos hodně rychle vyprodáno. Pak se nám část rezervovaných vstupenek vrátila. Ale nenastala situace, která by nás nějak znepokojovala. Doprodej je už tradicí. Dnes už je prodáno 25 tisíc vstupenek, to je víc než na celý loňský festival. Přesto zbývá ještě 3400 vstupenek. Ty nabízíme se slevou," řekl Právu ve středu Jan Pikna, ředitel o. p. s. Smetanova Litomyšl.
Do prodeje se tak vrátily vstupenky i na ta nejatraktivnější představení. Například se lze dostat ještě i na oba slavnostní zahajovací koncerty klavíristy Fazila Saye za doprovodu České filharmonie nebo dokonce na galakoncert světového tenoristy Marcella Giordaniho s Pražským filharmonickým sborem a Symfonickým orchestrem Hl. města Prahy FOK, dirigovat bude Steven Mercurio.
Je k mání dokonce i několik vstupenek na koncert Pavla Šporcla. „Možná lidi odradilo, že chce letos hrát barokní hudbu, ale mohu slíbit mimořádný zážitek, nebudou chybět ani světelné efekty, ani modré housle, ani Šporclův originální komentář ke skladbám," ujistil Pikna.
Vstupenky jsou ještě například na světovou premiéru písňového cyklu pro sólový hlas a velký symfonický orchestr k 400. výročí úmrtí Rudolfa II. Sylvie Bodorové Lingua angelorum, Kompozice je věnována jednomu z nejuznávanějších barytonistů současnosti, Thomasovi Hampsonovi. „Tady jsme menší zájem očekávali, jde o posluchačsky mimořádně náročnou záležitost," připustil Pikna.
„Nemám obavy, že by vstupenky zbyly. Slevu nabízíme ještě na dvanáct představení, vyprodáno je deset koncertů," shrnul Pikna.

Regionální mutace| Právo – severovýchodní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz