Smetanova Litomyšl ještě nabízí dostatek pěkných pořadů

Search
Close this search box.

4.3.2011 Svitavský deník str. 9 Svitavsko – servis 

 

Litomyšl – Ve středu 2. března přesně v deset hodin byl zahájen předprodej vstupenek na letošní 53. ročník Smetanovy Litomyšle.
Počáteční nápor na on-line síť byl obrovský, maximum přístupů v jednom okamžiku dosáhlo počtu 3500. Systém nápor vydržel a během prvních dvacet pěti minut vyřizoval požadavky 4800 nakupujících. Není tedy divu, že první vyprodaný koncert hlásili prodejci již po několika minutách. Byl jím pořad Z Nového světa se stejnojmennou symfonií Antonína Dvořáka. V rychlém tempu jej následovaly obě provedení Koncertu na přání – Bohemian Rhapsody, sobotní Turandot a Miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. U Minioper pořadatelé přidali k základní kapacitě balkóny, a tak se pořady vrátily zpět do nabídky.
Po prvním dni prodeje byl vyprodán také Slavnostní zahajovací koncert a jen pár míst zbývá na sobotní Písně a tance lásky, nedělní Turandot s Evou Urbanovou v titulní roli, Její pastorkyňu se stejnou pěvkyní v roli Kostelničky, koncert Dagmar Peckové nebo divadelní představení Amadeus. Většina pořadů však zůstává k dispozici a zájemci o Smetanovu Litomyšl mohou stále vybírat z bohaté nabídky. Milovníci oper mohou navštívit Donizettiho Nápoj lásky nebo pořad Lohengrin & Dalibor se zajímavou komparací dvou skladatelů, Bedřicha Smetany a Richarda Wagnera, s dirigentem Gerdem Albrechtem. Samozřejmě by si neměli nechat ujít vystoupení jedné z nejlepších koloraturních sopranistek světa Sumi Jo.
Pro zastánce baletu je skvělou nabídkou Svěcení jara s prvními sólisty Národního divadla nebo hudebně-taneční pořad Písně a tance lásky s neobvyklým ansámblem: sborem, sólisty, čtyřmi klavíry, velkým souborem bicích nástrojů a tanečníky.
Příznivci symfonické hudby si stále mohou vybírat doslova z tabule hojnosti, mimo jiné vzácně uváděné Šostakovičovy symfonie Babí Jar nebo Mahlerovy 4. symfonie v podání České filharmonie. Pro opravdové znalce je k dispozici Dvořákova Stabat mater, pro vyznavače méně vážné hudby se strhujícím rytmem v žáru léta pořad Bolero. Nemusejí však zoufat ani ti, kteří si vybrali pořady již vyprodané a zůstali neuspokojeni. Během prvního předprodejního náporu se velmi často objeví duplicitní rezervace, které jsou postupně uvolňovány zpět do prodeje. Je proto potřeba sledovat online systém a trpělivě vyčkávat. Nejvíce uvolněných rezervací se potom objeví po vypršení desetidenní rezervační lhůty, tedy po půlnoci z 12. na 13. března.

Foto popis|
O autorovi| JAN PIKNA, ředitel festivalu Smet. Litomyšl

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz