Smetanova Litomyšl končí

Search
Close this search box.

5.7.2011 ČT 1 str. 15 12:00 Polední události

 

Zuzana BUREŠOVÁ, moderátorka
——————–
Galakoncertem světoznámé sopranistky Sumi Jo vyvrcholil mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl. Druhá nejstarší přehlídka vážné hudby po Pražském jaru začala už 10.června. Letošní série koncertů nesla podtitul Vokální svět.

Michal KLOKOČNÍK, redaktor
——————–
Na jevišti Smetanovy Litomyšle poprvé, nikoliv v České republice. Světoznámá jihokorejská sopranistka Sumi Jo v doprovodu Pražské komorní filharmonie zpívala před zaplněným zámeckým nádvořím. Půvabná uznávaná pěvkyně začínala s hudbou, když jí byly čtyři. Dnes vystupuje na světových operních scénách, včetně New Yorku, Londýna nebo Vídně.

Sumi JO, korejská koloraturní sopranistka
——————–
Tohle je úžasné místo, o festivalu jsem dřív nevěděla, teď jsem si ho zamilovala, je plný historie a skvělé atmosféry.

Jan PIKNA, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl
——————–
My jsme vloni žádnou hvězdu operního nebe neměli, loni to bylo postavené na českých umělcích, tak jsme si to mohli dovolit letos.

Michal KLOKOČNÍK, redaktor
——————–
53.ročník Smetanovy Litomyšle nabídl třicítku pořadů nejrůznějších uměleckých forem a žánrů. Přesto zájem o vstupenky byl o něco menší, než v minulých letech.

Leoš KREJČÍ, umělecký produkční, Smetanova Litomyšl
——————–
Jestliže teď už ekonomové říkají, že ekonomika se pomalu probouzí a stoupá, tak možná ti obyčejní lidé, kteří mají rádi klasickou hudbu, možná teprve teď to na ně dolehlo a začínají více počítat.

Michal KLOKOČNÍK, redaktor
——————–
V letošním festivalovém scénáři chyběla Smetanova opera, pro příští rok by se to mělo změnit. Už teď organizátoři jednají o Prodané nevěstě. Michal Klokočník, Česká televize, Litomyšl.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz