Smetanova Litomyšl mění svůj program

Search
Close this search box.

22.6.2009 Mladá fronta DNES str. 5 Kultura – kraj Pardubický (tum)
Litomyšl – Letošní ročník přehlídky klasické hudby Smetanova Litomyšl se neodehraje přesně podle původního plánu. Organizátoři museli najít dvě náhrady za odvolané koncerty.
"Ze zdravotních důvodů nemůže na externím koncertu ve Svitavách dne 2. července vystoupit slovinská houslistka Anja Bukovec, místo ní bude mít recitál Pavel Šporcl. V koncertu Hvězdy operního nebe 6. července místo avizované Annette Dasch vystoupí anglická sopranistka Kate Royal," uvedli organizátoři. Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem současné mladé generace houslistů. Studoval na pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU ve třídě prof. Václava Snítila a v letech 1991-1996 v USA.
Ve Svitavách odehraje sólový recitál, na kterém bude znít hudba Mozartova či Stravinského.
Druhá změna je zásadnější. Festival totiž nabízí každý rok koncert, který má název Hvězdy operního nebe. Letošním tahákem měla být Němka Annette Dasch.
Místo ní uslyší návštěvníci anglickou sopranistku Kate Royal. Narodila se v Londýně. Studovala na Guildhall School of Music and Drama a v National Opera Studio. Její koncertní angažmá v nejbližší době zahrnuje jednak Berlínskou filharmonii a Orchestr bavorského rozhlasu pod vedením Sira Simona Rattlea, dále pak Les Musiciens du Louvre pod taktovkou Marka Minkowského na festivalu v Salcburku. V opeře se představí jako Donna Elvira (Don Giovanni) na Glyndebourském festivalu a jako Pamina (Kouzelná flétna) a Anne Trulove (Život prostopášníka od I. F. Stravinského) v Královské opeře.
V Litomyšli ji doprovodí Pražská komorní filharmonie pod taktovkou šéfdirigenta Jakuba Hrůši.
Zakoupené vstupenky zůstávají podle organizátorů v platnosti, je však možno je i vrátit v místě jejich zakoupení.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz