Smetanova Litomyšl objednala oratorium

Search
Close this search box.

29.2.2008 Lidové noviny str. 19 Kultura dkh29.2.2008 Lidové noviny str. 19 Kultura dkh

FESTIVAL

PRAHA Celovečerní oratorium Mojžíš skladatelky Sylvie Bodorové uvede v premiéře festival Smetanova Litomyšl. Dílo pro sóla, recitátory, smíšený a dětský sbor, bicí a symfonický orchestr na texty Starého zákona bude uvedeno 3. července. Sólisty, recitátory, orchestr FOK, Pražský filharmonický sbor a Kühnův dětský sbor bude dirigovat Tomáš Hanus.
Jubilejní 50. ročník přehlídky se uskuteční od 18. června do 5. července a podle jejího ředitele Jana Pikny se zaměří na velká výpravná představení. Pikna očekává zhruba o třetinu více návštěvníků než vloni – připraveno je 20 tisíc vstupenek.
Od skladatele, který dal festivalu jméno, budou provedeny opery Libuše a Prodaná nevěsta, zazní Má vlast i komorní tvorba. Program bude doplněn dvěma představeními Verdiho Nabucca; ve Dvořákově Requiem vystoupí Dagmar Pecková a Česká filharmonie. Vloni zesnulého skladatele Petra Ebena připomene jeho varhanní skladba Job, v níž bude texty ze Starého zákona číst Marek Eben. Známý turecký pianista Fazil Say provede Gershwinovu Rapsodii v modrém. Festival vyvrcholí operním galakoncertem na druhém zámeckém nádvoří.
Předprodej vstupenek bude zahájen 5. března v 9 hodin, a to na prodejních místech, na internetu a telefonicky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz