Smetanova Litomyšl objednala oratorium

29.2.2008 Lidové noviny str. 19 Kultura dkh29.2.2008 Lidové noviny str. 19 Kultura dkh

FESTIVAL

PRAHA Celovečerní oratorium Mojžíš skladatelky Sylvie Bodorové uvede v premiéře festival Smetanova Litomyšl. Dílo pro sóla, recitátory, smíšený a dětský sbor, bicí a symfonický orchestr na texty Starého zákona bude uvedeno 3. července. Sólisty, recitátory, orchestr FOK, Pražský filharmonický sbor a Kühnův dětský sbor bude dirigovat Tomáš Hanus.
Jubilejní 50. ročník přehlídky se uskuteční od 18. června do 5. července a podle jejího ředitele Jana Pikny se zaměří na velká výpravná představení. Pikna očekává zhruba o třetinu více návštěvníků než vloni – připraveno je 20 tisíc vstupenek.
Od skladatele, který dal festivalu jméno, budou provedeny opery Libuše a Prodaná nevěsta, zazní Má vlast i komorní tvorba. Program bude doplněn dvěma představeními Verdiho Nabucca; ve Dvořákově Requiem vystoupí Dagmar Pecková a Česká filharmonie. Vloni zesnulého skladatele Petra Ebena připomene jeho varhanní skladba Job, v níž bude texty ze Starého zákona číst Marek Eben. Známý turecký pianista Fazil Say provede Gershwinovu Rapsodii v modrém. Festival vyvrcholí operním galakoncertem na druhém zámeckém nádvoří.
Předprodej vstupenek bude zahájen 5. března v 9 hodin, a to na prodejních místech, na internetu a telefonicky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz