Smetanova Litomyšl vždy přiláká množství osobností

Search
Close this search box.

 

13.6.2011 Svitavský deník str. 3 Svitavsko
(ik, čtk)

 

Litomyšl – Slavnostní zahájení festivalu Smetanova Litomyšl si v pátek večer nenechala ujít řada osobností z oblasti kultury i politiky. Mezi hosty se objevila předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, pěvkyně Soňa Červená, sochař Aleš Veselý nebo Olbram Zoubek.
„Byl to úžasný koncert a Smetanova Litomyšl je velkou značkou kultury v zemi," řekla po zahajovacím koncertu Miroslava Němcová. Na zámeckém nádvoří zazněla Smetanova kantáta Česká píseň a oblíbená Beethovenova Devátá symfonie s Ódou na radost.
Lístky na festival zatím nejsou všechny vyprodány, a proto pořadatelé nabízejí padesátiprocentní slevu na všechny zbývající. K dostání jsou vstupenky například na málo uváděnou symfonii Babí jar Dmitrije Šostakoviče, Donizettiho operu Nápoj lásky, Dvořákovu Stabat Mater, balet Svěcení jara, ale i koncert České filharmonie. Dramaturgický vrchol slibuje provedení Šostakovičovy Symfonie č. 13 Babí jar na slova básně Jevgenije Jevtušenka, pořad připomene 70. výročí nacistického masakru Židů v rokli Babí jar nedaleko Kyjeva. Na závěr přehlídky pořadatelé nasadili jednu z nejlepších koloraturních sopranistek světa Sumi Jo s doprovodem Pražské komorní filharmonie.

svitavsky.denik.cz/smetanovalitomysl

Foto popis| HOSTÉ. Předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová nebyla na festivalu poprvé. Vážnou hudbu má moc ráda a z Litomyšle odjížděla nadšená.
Foto autor| Foto: Deník/ Iveta Nádvorníková
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz