Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

27.2.2010 Haló noviny str. 8 Z kultury (the)
Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl i po loňském nečekaném odchodu dosavadního generálního partnera odolal finanční nepřízni a opět nabízí řadu pozoruhodných programů.
Hned na zahajovacím slavnostním koncertu 11. června za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Petera Feranece (za spolúčasti Pražského filharmonického sboru se sbormistrem Lukášem Vasilkem) vystoupí osvědčení sólisté – sopranistka Lívia Obručník Vénosová, barytonista Roman Janál a klavírista Jan Simon. Po Smetanově Pochodu k slavnosti Shakespearově
bude následovat Chopinův Koncert pro klavír a orchestr č. 2 f moll (ke 200. výročí Chopinova narození), Ebenova kantáta pro mužský sbor a orchestr Pocta Karlu IV. a Dvořákovo Te Deum. Těžiště Smetanovy Litomyšle budou opět tvořit operní inscenace. Zazní Mozartova Kouzelná flétna (18. 6.), Pucciniho Tosca (24. a 25. 6.) a úspěšná inscenace Smetanovy komické zpěvohry Prodaná nevěsta (2. a 3. 7.). Premiéru měla na 50. Smetanově Litomyšli v roce 2008. Operní repertoár doplní Čajkovského balet Labutí jezero (26. 6.). K pozoruhodným událostem bude patřit uvedení Dvořákovy kantáty Svatební košile (19. 6.) se sopranistkou Evou Urbanovou, uvedení Missy brevis od Jiřího Pavlici (20. 6.), hostování České filharmonie pod vedením Ondreje Lenárda v komponovaném projektu z díla Jacqua OffenbachaFestival potrvá 5. července.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz