Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 26.02.2021 , Zdroj: Speciál DNES , Strana: 18 , Autor: ZUZANA ZLINSKÁ , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 26.02.2021 00:02 , Země: Česko

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Obvykle se v lednu představuje program následujícího ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Letos tomu bude jinak.

Kompletní program 63. ročníku Smetanovy Litomyšle se lidé dozvědí koncem března. Předprodej pak má být zahájen v polovině dubna.

„Program máme kompletně připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ říká umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Důvodem obav je nepolevující onemocnění covid-19, pořadatelé ale zůstávají optimisty.

„Nic jiného nám nezbývá, zatím chystáme program festivalu v plném rozsahu a případně jej budeme operativně upravovat podle podmínek,“ sděluje Stříteský. Právě proto je zveřejnění programu 63. ročníku Smetanovy Litomyšle odloženo až na konec března. Předprodej vstupenek by pak měl začít 14. dubna.

Smetanova Litomyšl se má konat od 10. června do 6. července a v nabídce by měla mít 44 pořadů s nejlepšími tuzemskými, ale i zahraničními umělci. Hlavním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova, jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí. Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, které se tak mimořádně trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali. „Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července. Myslím, že jsme v roce 2020 dokázali, že umíme improvizovat a najít řešení každého problému. Věříme proto, že Smetanova Litomyšl v roce 2021 bude,“ ubezpečuje ředitel festivalu Jan Pikna.

V roce 2020 se Smetanova Litomyšl konala, i když v omezené míře. „Program tvořil cyklus exkluzivních komorních koncertů ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků, interprety byli špičkoví čeští umělci,“ říká Pikna.

Region vydání: Speciál DNES – kraj Pardubický

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz