Smetanova Litomyšl 2021 a Festivalové zahrady nabízejí zajímavé hudební zážitky

WEB , Datum: 14.06.2021 , Zdroj: cysnews.cz , Strana: 0 , Autor: Jana Bečková , Datum importu: 15.06.2021 06:16 , RU / den: 5 000 , AVE: 5 000,00 Kč , Země: Česko , GRP: 0,06

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Smetanova Litomyšl se uskuteční od 1. do 11. července 2021 a první i poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicítku pořadů, doprovodnou scénu Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl.

Smetanova Litomyšl

Po dlouhé absenci živé kultury je informace o konání jakékoli akce světlem na konci tunelu. Jedním z takových světýlek je Národní festival Smetanova Litomyšl, který právě dnes začal prodávat vstupenky. Lační návštěvníci vzali prodejní systém útokem a během prvních pár minut bylo vyprodáno pět pořadů. Do hodiny už nebyly vstupenky na dalších sedm představení. Je ale nutno upozornit, že do systému pořadatelé uvolnili, z důvodu covidových opatření, polovinu kapacity koncertních míst.

„Bohužel šel do prodeje omezený počet vstupenek, a to z důvodu vládních nařízení,“ upřesňuje ředitel festivalu Jan Pikna, proč byly některé pořady po pár minutách vyprodané. „Jsme rádi, že zájemce neodrazují hygienická opatření a o vstupenky je zájem.“

V prodeji jsou stále vstupenky na více než polovinu pořadů. Například na všechny opery, komorní pořady jako Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera, MenART 2021 pro Smetanovu Litomyšl nebo klavírní matiné Matyáše Nováka. Lístky seženete také na galakoncert Simony Šaturové a Petra Nekorance nebo na Českou Sinfoniettu.

Smetanova Litomyšl se uskuteční od 1. do 11. července a první i poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicítku pořadů, doprovodnou scénu Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl.

Podle telefonátů, které ještě před zahájením prodeje pořadatelé vyřizovali, bylo jasné, že velký zájem bude o Večer na zámku v Nových Hradech, což se nakonec potvrdilo. Vyprodal se také Slavnostní zahajovací koncert a Má vlast Bedřicha Smetany v podání České filharmonie, Jazzová jízda v jízdárně s Janem Smigmatorem, komorní pořad Klíče od domova, koncert souboru Collegium 1704 v piaristickém kostele, Český hornový sbor v kapitulním kostele, koncert pěvce Adama Plachetky, Velké finále – OLÉ, které ale bude přenášeno do Klášterních zahrad, a Když chrám rozezní žestě. „Bohužel šel do prodeje omezený počet vstupenek, a to z důvodu vládních nařízení,“ upřesňuje ředitel festivalu Jan Pikna, proč byly některé pořady po pár minutách vyprodané. „Jsme rádi, že zájemce neodrazují hygienická opatření a o vstupenky je zájem.“

V prodeji jsou ovšem stále vstupenky na více než polovinu pořadů. Například na všechny opery, komorní pořady jako Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera, MenART 2021 pro Smetanovu Litomyšl nebo klavírní matiné Matyáše Nováka. Lístky seženete také na galakoncert Simony Šaturové a Petra Nekorance nebo na Českou Sinfoniettu.

Festivalové zahrady

lehněte si na deku, poslouchejte klasiku

Ve Festivalových zahradách se lodičky nenosí! Nejen klasiku zde můžete poslouchat z pohodlí sedacích vaků a klidně i bosky. Volně přístupná doprovodná scéna obsazuje po celou dobu konání festivalu svěže zelené trávníky v těsném sousedství litomyšlského zámku. K letnímu lenošení zve nejen milovníky klasiky, ale i rodiny s dětmi a lidi, kteří o vážné hudbě zatím vážně neuvažují.

Program a více informací naleznete ZDE

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz