Smetanova Litomyšl a její téma Naděje

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 13.03.2020 , Zdroj: klasikaplus.cz , RU / den: 10 000

„Když se situace mění každý den, není možno předvídat, co bude za tři měsíce.“

„V tuto chvíli probíhají přípravy bez jakékoli změny.“

„Máme velmi stabilní a přátelskou rodinu partnerů.“

Pořadatelé Národního festivalu Smetanova Litomyšl mají naději, že současná preventivní opatření zavedená kvůli pandemii jejich červnovému termínu nebudou už stát v cestě. Sami proto teď nic nerozhodují, nechystají změny a podobně. A věří, že ani jejich partneři neodvolají svá plnění.

Zdá se, že Naděje jako téma letošního ročníku Smetanovy Litomyšle bylo zvoleno velmi příhodně, zamýšlejí se organizátoři festivalu. V období radikálních opatření proti šířící se hrozbě všichni cítíme podle ředitele Jana Pikny hlubokou naději, že po dosažení kulminačního bodu dojde ke zklidňování, uvolňování a bude možné se vrátit k běžnému životu. Nikdo v tuto chvíli není schopen říct, kdy se k tomuto bodu přiblížíme, a tak opět jen naděje zbývá k víře, že festival konaný na přelomu června a července proběhne bez jakýchkoli omezení.

„Zatím je to daleko a nyní, když se situace mění každý den, není možno předvídat, co bude za tři měsíce. Tím méně činit nějaká opatření,“ uvedl v tiskovém prohlášení. Festival Smetanova Litomyšl je neodmyslitelně spojený s létem a s pořady pod širým nebem v nádvoří litomyšlského zámku. Nelze proto uvažovat o změně termínu.

„ Pokud by se koncerty a představení nemohly konat, samozřejmě bychom v souladu s našimi pořadatelskými podmínkami vraceli vstupné. V tuto chvíli ale probíhají přípravy bez jakékoli změny, úspěšně běží předprodej vstupenek a koncem května zahájíme stavbu zastřešení zámeckého nádvoří, aby druhý červnový týden bylo vše hotovo. Pak se uvidí,“ sdělil.

Zatím se Jan Pikna neobává ani kritických finančních potíží. „Rozpočet sestavujeme tak, aby výnos ze vstupného zhruba pokryl honoráře účinkujících. Ostatní náklady pokrývají dotace a dary sponzorů a mecenášů. Naštěstí máme velmi stabilní a přátelskou rodinu partnerů, nevěřím, že by odvolali svá plnění a nechali nás padnout. Věřím, že Smetanova Litomyšl má naději.“

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz