Smetanova Litomyšl bude solidární

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 07.04.2020 , Zdroj: Právo , Strana: 12 , Autor: (ner) , Vytištěno: 116 408 , Prodáno: 66 006 , Rubrika: Severovýchodní Čechy , Země: Česko

Národní operní festival Smetanova Litomyšl patří k největším kulturním akcím v naší republice a každoročně nabízí vystoupení nejvyššího počtu českých umělců. Na 62. ročníku, plánovaném na přelom letošního června a července, jich má vystoupit téměř tři a půl tisíce.

Pokud by se festival uskutečnit nemohl, účinkující přijdou o své honoráře, ale nejhůř to dopadne na ty neorganizované, kterým nemůže pomoci státní nebo obecní zřizovatel. Pořadatelé Smetanovy Litomyšle si uvědomují nebezpečí, které umělcům na tzv. „volné noze“ hrozí, podporují proto sbírku, organizovanou Radkem Baborákem, Horn Festem Praha a akademií MenART a zavazují se, že pokud držitelé vstupenek za případné zrušené festivalové pořady nebudou požadovat náhradu, věnují část takto získaných prostředků nezávislým umělcům.

„Současná situace těžce dopadá na celou oblast kultury, pořadatelé buď již museli své mnohdy dlouho a náročně připravované akce zrušit, nebo žijí v nejistotě,“ podotkl k tomuto kroku Jan Pikna, ředitel Smetanovy Litomyšle.

Region vydání: Právo – severovýchodní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz