Smetanova Litomyšl bude, věří ředitel Jan Pikna

TISK , Datum: 14.03.2020 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 3 , Autor: (ik) , Vytištěno: 1 690 , Rubrika: Svitavsko/Pardubický kraj , Země: Česko

Litomyšl – Uskuteční se festival Smetanova Litomyšl, nebo je v ohrožení i červnová akce? Nyní těžko říci. Pořadatelé zatím věří, že festival na přelomu června a července proběhne bez omezení. „Situace se mění každý den, není možno předvídat, co bude za tři měsíce. Tím méně činit nějaká opatření,“ řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

Smetanova Litomyšl je neodmyslitelně spojená s létem a s pořady pod širým nebem v nádvoří litomyšlského zámku. Nelze proto uvažovat o změně termínu. „Pokud by se koncerty a představení nemohly konat, samozřejmě bychom vraceli vstupné. V tuto chvíli ale probíhají přípravy bez jakékoli změny. Úspěšně běží předprodej vstupenek a koncem května zahájíme stavbu zastřešení zámeckého nádvoří, aby druhý červnový týden bylo vše hotovo. Pak se uvidí,“ odložil Pikna rozhodnutí o opatřeních. Zatím se neobává ani kritických finančních potíží.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz