Smetanova Litomyšl chystá velké finále

Search
Close this search box.

TV , Datum: 05.07.2019 , Zdroj: V1 TV , Strana: 1 , Země: Česko

Lenka HYDRÁKOVÁ, moderátorka

Festival Smetanova Litomyšl začal už 13. června a od té doby na něm zazněla spousta krásné hudby. Velké finále se ale teprve blíží.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Smetanova Litomyšl již tradičně začala slavnostním zahajovacím koncertem, kdy zazněly skladby od Bedřicha Smetana, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a dalších. Vzhledem k tomu, že se vše koná pod širým nebem, je alfou a omegou zejména počasí, které však doposud přálo.

Jan PIKNA, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl

Festival probíhal úplně úžasně, protože sice pro práce je velké teplo, pro to stěhování, všechny přípravy, ale pro diváky je to úplně ideální, protože večer je, jsou příjemné vlahé večery, neprší, je krásně, takže z tohoto pohledu velmi úspěšně.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Festival letos oslavil 61. narozeniny. Už od roku 1946 se tedy v rodišti Bedřicha Smetany tato velká kulturní akce koná. Významně ho podporuje také Pardubický kraj a bere ho jako významnou složku reprezentace v rámci celé České republiky. Vše se také zatím letos odehrálo podle plánu a žádné představení nebylo zrušeno.

/ Ukázka /

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Milovníky hudby čeká do konce festivalu ještě několik lákadel. V pátek je to například Smetanova opera Dalibor.

Vojtěch STŘÍTESKÝ, umělecký ředitel Smetanova Litomyšl

Dalibor, který k nám neodmyslitelně patří jako ke Smetanově Litomyšli, je to úplně nová, čerstvá inscenace, která měla premiéru minulý týden v Národním divadle v Praze.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Již po sedmé v řadě vyvrcholí Smetanova Litomyšl pořadem s názvem Velké finále, který má letos podtitul Musica Festiva. Zazní na ní skladby určené k mimořádným a slavnostním událostem. Gabriela Mlynka, televize V1.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz