Smetanova Litomyšl dnes startuje prodej vstupenek

TISK, Datum: 27.04.2022, Zdroj: Svitavský deník +4, Strana: 2, Autor: (ik), Vytištěno: 650, Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 27.04.2022 03:39, Čtenost: 3 350, Rubrika: Svitavsko, AVE: 5 966,81 Kč, Země: Česko, GRP: 0,04

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

Obsahové duplicity: 26.04.2022 – svitavsky.denik.cz, orlicky.denik.cz, pardubicky.denik.cz, chrudimsky.denik.cz

Litomyšl – Národní festival Smetanova Litomyšl zahajuje ve středu v 10 hodin předprodej vstupenek. Festival se uskuteční od 9. června do 5. července a během 27 dní přinese 43 pořadů. Motto letošního ročníku je A znovu láska. Vstupenky letos poprvé lidé nekoupí v síti Ticketportal. Pořadatelé udělali změnu a využívají pardubický systém Enigoo. „Vkládáme do něj velké naděje, že pro návštěvníky bude uživatelsky přívětivější a pohodlnější,“ uvedl Karel Telecký ze Smetanovy Litomyšle. V posledních letech zmizely fronty na předprodejních místech a významně ubylo telefonických objednávek. Až 90 procent objednávek vstupenek na Smetanovu Litomyšl probíhá online. Opuštěním rozsáhlé sítě Ticketportal se ale zredukoval počet fyzických prodejních míst.
V souladu s daty o jejich využívání však zůstala zachována některá předprodejní místa v Pardubickém kraji. „Vstupenky přijdou elektronicky a není je ani nutné tisknout, u vstupu do místa konání festivalového pořadu se stačí prokázat QR kódem ze vstupenky, který lze zobrazit na mobilu,“ informoval Telecký.
Po předchozích dvou zkrácených ročnících se Smetanova Litomyšl vrací k plnému rozsahu, a dokonce s rekordním počtem pořadů, účinkujících a očekávaných návštěvníků. Vracejí se také zahraniční umělci. Letošní 64. ročník zahájí Slovenská filharmonie s dirigentem Danielem Raiskinem, v galakoncertu vystoupí uruguayský basbarytonista Erwin Schrott, představí se Sacconi Quartet London. Po dvou odkladech z předchozích ročníků vystoupí soubor flamenca z andaluské Málagy. Hlavní část festivalu tradičně doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 18. Smetanova výtvarná Litomyšl.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz