Smetanova Litomyšl hýčká mecenáše

Search
Close this search box.

18.1.2017 Právo str. 10 Severovýchodní Čechy Zdeněk Seiner

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl se připravuje na 59. ročník. Prvním společenským krokem, který má zajistit kontinuální štědrost sponzorů, bylo trochu opožděné novoroční setkání příznivců festivalu.

„S malou ochutnávkou programu letošního 59. ročníku vystoupila operní pěvkyně Dagmar Pecková a čerstvá vítězka prestižní houslové soutěže v italské Gorizii Olga Šroubková. Celým připraveným programem pak provedl hosty umělecký ředitel Smetanovy Litomyšle Vojtěch Stříteský. Výklad doplnil ukázkami a zajímavostmi jak o účinkujících, tak o autorech a skladbách. Podporovatelé festivalu tak byli vůbec první, kdo měli možnost se s letošním programem seznámit,“ prozradila Právu to podstatné z privátního setkání mluvčí Smetanovy Litomyšle Jana Bisová. Smetanova Litomyšl, která se letos bude konat od 16. června do 6. července, je festivalem s dlouholetou tradicí. Kvalita dramaturgie, účast špičkových hudebníků a jedinečné prostředí Státního zámku Litomyšl jej právem řadí mezi nejoceňovanější kulturní události v České republice i mezi prestižní festivaly ve střední Evropě.

Téměř osmdesát mecenášů jej vloni přijalo za svůj a podpořilo festival částkou 1 240 000 korun, což jsou asi čtyři procenta z rozpočtu Smetanovy Litomyšle.

„Tito lidé se tak stali součástí festivalu, a nejen svým příspěvkem, ale i radami a názory pomohli k dalšímu rozvoji a zvyšování kvality Smetanovy Litomyšle. Velice si jejich podpory vážíme, stejně jako příspěvků od sponzorů. I díky nim může být festival takový, jaký je,“ prohlásil ředitel Smetanovy Litomyšle Jan Pikna. „Jedním z pilířů Smetanovy Litomyšle je krásná a loajální obec fanoušků, podporovatelů, partnerů a mecenášů. Za to jim patří velký dík, protože to je jedna z věcí, která se jen těžko jiným festivalům napodobuje,“ dodal prezident festivalu Smetanova Litomyšl Pavel Kysilka.

Mecenášem se samozřejmě může stát každý, členem mecenášského klubu se lze stát už za pouhých pět tisíc korun. Smetanova Litomyšl na oplátku členům nabízí možnost přednostního nákupu vstupenek nebo velmi lákavé prohlídky zákulisí festivalu spojené se setkáními s účinkujícími. „Členy mecenášského klubu navíc pravidelně informujeme o přípravách festivalu a veškerém dění, poskytujeme jim bezplatně festivalový katalog a sadu všech čísel festivalových novin, dostanou se i do VIP prostor festivalu. V případě souhlasu jsou jejich jména ve festivalovém katalogu a na festivalových internetových stránkách,“ upřesnila Barbora Krejčí, která pečuje o mecenášský klub.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz