Smetanova Litomyšl má naději

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 13.03.2020 , Zdroj: casopisharmonie.cz , RU / den: 11 235

Naděje jako téma letošního ročníku Smetanovy Litomyšle bylo podle všeho zvoleno příhodně. Organizace letního festivalu cítí i v období radikálních opatření proti šířící se hrozbě hlubokou naději, že po dosažení kulminačního bodu dojde ke zklidňování, uvolňování a svět se bude moci vrátit k běžnému životu. Ačkoli nikdo v tuto chvíli není schopen říct, kdy k tomu dojde, opět jen naděje zbývá k víře, že festival konaný na přelomu června a července proběhne bez jakýchkoli omezení.

„ Zatím je to daleko a nyní, když se situace mění každý den, není možno předvídat, co bude za tři měsíce. Tím méně činit nějaká opatření,“ říká ředitel festivalu Jan Pikna. Festival Smetanova Litomyšl je neodmyslitelně spojený s létem a s pořady pod širým nebem v nádvoří litomyšlského zámku. Nelze proto uvažovat o změně termínu. „ Pokud by se koncerty a představení nemohly konat, samozřejmě bychom v souladu s našimi pořadatelskými podmínkami vraceli vstupné. V tuto chvíli ale probíhají přípravy bez jakékoli změny, úspěšně běží předprodej vstupenek a koncem května zahájíme stavbu zastřešení zámeckého nádvoří, aby druhý červnový týden bylo vše hotovo. Pak se uvidí,“ odkládá Pikna rozhodnutí o opatřeních.

Zatím se neobává ani kritických finančních potíží. „ Rozpočet sestavujeme tak, aby výnos ze vstupného zhruba pokryl honoráře účinkujících. Ostatní náklady pokrývají dotace a dary sponzorů a mecenášů. Naštěstí máme velmi stabilní a přátelskou rodinu partnerů, nevěřím, že by odvolali svá plnění a nechali nás padnout. Věřím, že Smetanova Litomyšl má naději

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz