Smetanova Litomyšl nabídne osm oper

Search
Close this search box.

9.6.2016    Právo    str. 10   Kultura (VLA)   

Slavnostním koncertem začíná dnes večer na Zámeckém nádvoří 58. ročník operního festivalu Smetanova Litomyšl. Orchestr PKF-Prague Philharmonia uvede díla Smetany, Mozarta a Beethovena s pianistou Ivo Kahánkem a sopranistkou Marii Fajtovou.

 

V dalších dnech bude převládat opera. V pátek uvidí diváci operu Národního divadla v Praze s Verdiho Traviatou a v sobotu Dvořákovu operu Čert a Káča rovněž z Národního divadla. I nedělní vrchol je scénického charakteru. Na nádvoří zámku bude hostovat soubor v čele s Vojtou Dykem v Bernsteinově Mši.

            „Letos uvidíme osm oper a představí se soubory z Prahy, Ostravy a Brna,“ říká umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský.

            „Festival do 3. července obsáhne pětatřicet pořadů a v nich chceme ukázat kompletní interpretační špičku,“ konstatuje ředitel festivalu Jan Pikna.

            Dramaturgickým vrcholem by se mělo stát 19. června provedení Mahlerovy Symfonie Tisíců. Bude ji s rozhlasovými symfoniky řídit Ondrej Lenárd a účinkovat v ní bude kolem dvou tisíc lidí. Dostane se i na další žánry včetně koncertů Čechomoru a Anety Langerové. Po dvanácté v historii doprovodí hudební Litomyšl i tzv. Smetanova výtvarná Litomyšl s mnoha výstavami.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz