Smetanova Litomyšl oznámí program v březnu

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 19.01.2021 , Zdroj: Právo , Strana: 12 , Autor: (lž) , Vytištěno: 92 631 , Prodáno: 57 800 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 19.01.2021 00:26 , Čtenost: 215 477 , Rubrika: Z regionů , Země: Česko , GRP: 2,39

Tematické duplicity: Smetanova Litomyšl, Kultura a cestovní ruch

Organizátoři Národního festivalu Smetanova Litomyšl pravidelně v lednu zveřejňují program nadcházejícího ročníku. Letos tak však učiní až koncem března. Vstupenky se začnou prodávat v půli dubna.

„Program máme připravený, otázkou však je, zda jej budeme moci celý realizovat,“ vysvětlil umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský, proč je zveřejnění programu 63. ročníku odloženo až na konec března.

Smetanova Litomyšl se má konat od 10. června do 6. července a v nabídce by měla mít 44 pořadů s nejlepšími tuzemskými, ale i zahraničními umělci. Hlavním tématem dramaturgie jsou Klíče od domova, jako symbol možnosti návratu, ukotvení k jistotám a pevnému zázemí.

Volně navazuje na loňské téma Múza naděje, které se tak mimořádně trefilo do pocitů, které všichni na počátku léta prožívali. „Jsme připraveni začátek festivalu případně posunout až do července,“ ubezpečil ředitel festivalu Jan Pikna.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz