Smetanova Litomyšl podporuje sbírku pro muzikanty na volné noze

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 05.04.2020 , Zdroj: pardubickenovinky.cz +2 , Celková návštěvnost: 25 840 , Rubrika: regiony

Obsahové duplicity: 04.04.2020 – regiony N1 URL, prvnizpravy.cz N1 URL

Současná situace těžce dopadá na celou oblast kultury, pořadatelé buď již museli své mnohdy dlouho a náročně připravované akce zrušit, nebo žijí v nejistotě a doufají, že alespoň v nějakém omezeném rozsahu budou moci svoji akci uspořádat.

Smetanova Litomyšl patří k největším kulturním akcím v naší republice a jako národní festival každoročně nabízí vystoupení nejvyššího počtu českých umělců. Na 62. ročníku, plánovaném na přelom letošního června a července, jich má vystoupit téměř tři a půl tisíce.

Pokud by se festival uskutečnit nemohl, účinkující přijdou o své honoráře a nejhůře to dopadne na ty neorganizované, jímž nemůže pomoci státní nebo obecní zřizovatel. Pořadatelé Smetanovy Litomyšle si uvědomují nebezpečí, které umělcům na tzv. „volné noze“ hrozí, podporují proto sbírku, organizovanou Radkem Baborákem, Horn Festem Praha a akademií MenART a prohlašují, že pokud držitelé vstupenek za případné zrušené festivalové pořady nebudou požadovat náhradu, věnují část takto získaných prostředků nezávislým umělcům.

Pardubickénovinky.cz informoval Jan Pikna, ředitel Smetanovy Litomyšle, o.p.s..

 

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz