Smetanova Litomyšl spustila prodej vstupenek

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 28.04.2022 , Zdroj: operaplus.cz , Datum importu: 28.04.2022 10:32 , Celková návštěvnost: 61 670 , RU / měsíc: 74 572 , RU / den: 5 617 , AVE: 1 500,00 Kč , Země: Česko , GRP: 0,06

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Za první půlhodinu od spuštění prodeje vstupenek na Smetanovu Litomyšl se vyprodal koncert Vojtěcha Dyka a operní večer na zámku Nové Hrady.

Pořadatelé také spustili nový prodejní systém, který je podle nich uživatelsky přívětivější.

Přehlídka se uskuteční od 9. června do 5. července, jejím mottem jsou verše Jana Skácela. Během 27 dní festival uvede 43 pořadů v hlavním programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 18. ročník Smetanovy výtvarné Litomyšle.

Vojtěch Dyk a B-Side Band odehraje v Litomyšli dvě desítky standardů, původních skladeb a aranží jazzové, swingové, rockové, ovšem i klasické hudby. Při pořadu v Nových Hradech si diváci se zámeckými pány prohlédnou interiéry zámku, součástí jsou také ukázky dobové hudby a pohoštění a následuje Vivaldiho opera Farnace z roku 1727.

V minulosti lidé kupovali lístky přes Ticketportal. Letos je možné vstupenky koupit přes pardubický systém Enigoo. „Ladili jsme systém, aby byl přívětivý, měl více funkcí. Kdo si koupil vstupenky on-line, vytvořil si účet, může si dodatečně objednat třeba večeři, přestávkový stoleček, katalog a další doplňkové služby,“ řekla mluvčí hudebního festivalu Smetanova Litomyšl Jana Bisová

Nový systém se podle Bisové osvědčil, fungoval dobře. „Ukazuje se, že prodej on-line je mnohem výhodnější než v kamenných prodejnách, omezili jsme ho jen na pár prodejních míst,“ dodala Bisová. Až 90 procent vstupenek na Smetanovu Litomyšl lidé kupují on-line.

Festival letos spojuje Skácelův verš „A znovu láska…“ , od jeho narození letos uplyne 100 let. Báseň je podle organizátorů východiskem z bolavé doby poznamenané únavou z dlouhotrvajících omezení a mezilidským hašteřením, i nadějí a lékem v dobách ataku na základní lidskost, uvedli v tiskové zprávě.

„Po předchozích dvou zkrácených ročnících se Smetanova Litomyšl vrací k plnému rozsahu, a dokonce s rekordním počtem pořadů, účinkujících a také očekávaných návštěvníků. Vracejí se též zahraniční umělci,“ uvedli pořadatelé.

Festival zahájí Slovenská filharmonie s dirigentem Danielem Raiskinem , v galakoncertu vystoupí uruguayský basbarytonista Erwin Schrott , představí se Sacconi Quartet London , po dvou odkladech z předchozích ročníků vystoupí soubor flamenka z andaluské Málagy.

Letos ale začne rekonstrukce zámku, což si vyžádá i v následujících ročnících omezení. Například opery s velkým obsazením a velkou výpravou proto může festival uvést jen v Nových Hradech.

Aby nebyla přerušena kontinuita vystupování všech tří českých národních divadel, uvedou soubory speciální komponované večery. Pražské ho sestavilo z árií, duet, ansámblů a sborových scén s tématem lásky z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, brněnská Janáčkova opera zvolila výběr scén z oper Giuseppa Verdiho, ostravské se představí ukázkami ze svých úspěšných muzikálových inscenací.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz