Smetanova Litomyšl ukáže ruskou sopranistku

Search
Close this search box.

27.12.2018   Mladá fronta DNES   str. 17 Kraj Pardubický (ČTK)   Litomyšl  

Jedním z lákadel příštího ročníku hudebního festivalu Smetanova Litomyšl bude galakoncert ruské operní divy Olgy PereťaťkovéMariottiové. Koloraturní sopranistka je pověstná lehkostí projevu, zajímavým zabarvením hlasu a skvěle zvládnutou technikou, uvedla mluvčí přehlídky Jana Bisová. Vystupovat bude i Česká filharmonie a zazní díla českých i zahraničních skladatelů.

„Návštěvníci se mohou těšit na nová nastudování Dalibora, Dvořákovu Svatou Ludmilu, Hry o Marii Bohuslava Martinů či rockovou operu Jesus Christ Superstar. Chystáme nový pořad Il Giardino Sospiri Magdaleny Kožené či hostování Velkého Čajkovského orchestru z Moskvy,“ uvedl umělecký ředitel Smetanovy Litomyšle Vojtěch Stříteský. Festival minulý rok uzavřel partnerství s Českou filharmonií, která bude vystupovat v Litomyšli každý rok. „Také jsme uzavřeli dohodu o spolupráci s Adamem Plachetkou, takže u nás bude zpívat každý rok po dobu následujících tří let. V programu máme koncerty přesahové do jiných žánrů, v rámci koncertu na přání se můžeme těšit na Ondřeje Brouska s Ondřejem Brzobohatým,“ uvedl ředitel přehlídky Jan Pikna.

Smetanova Litomyšl se bude konat od 13. června do 7. července 2019 a má obsahovat 38 pořadů. Kompletní program 61. ročníku festivalu chtějí pořadatelé prezentovat 30. ledna v pražském Rudolfinu. Od 6. března začne předprodej vstupenek, koncem února ale bude možné zakoupit vstupenkové balíčky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz