Smetanova Litomyšl v komornějším duchu

TV , Datum: 02.07.2020 , Zdroj: ČT 1 , Zpráva: 13 , Datum importu: 03.07.2020 07:56 , Pořad: 12:00 Zprávy ve 12 , Země: Česko

Mariana NOVOTNÁ, moderátorka

Začíná 62. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Druhý nejstarší festival vážné hudby u nás musel kompletně změnit program. Tak, aby se mohl konat i za současných podmínek. Akce se proto odehraje v komornějším duchu. A v Litomyšli je Veronika Skřivanová, která nám řekne víc. Veroniko, zdravím, kolik vstupenek se vlastně letos prodalo?

Veronika SKŘIVANOVÁ, redaktorka

Hezký den. Letos pořadatelé uvolnili 11 000 vstupenek. Některé jsou stále ještě k dispozici. Původně ale měl být ten festival mnohem větší. Počítali s tím, že by mohlo přijet až 30 000 lidí. Ještě před několika týdny ale nebylo vůbec jasné, zda ten festival letos bude. Nakonec pořadatelé posunuli jeho termín, a jak jsme slyšeli, kompletně změnili také program, který bude letos mnohem komornější. Za mnou už je vše přichystané na letošní první zahajovací koncert. Ten proběhne tady na nádvoří zámku v Litomyšli. Na programu je výběr z díla skladatele Bedřicha Smetany. No a živě si tento koncert mohou užít také diváci České televize, a to ve 20 hodin na ČT Art. Letošní 62. Ročník festivalu nese podtitul Múza naděje. Já jsem se ptala pana ředitele, co to přesně znamená. On mi říkal, že je to jakési symbolické přání nejenom festivalu, aby vše ekonomicky ustál, ale také hudebníkům, kteří tady budou koncertovat po následující dny, a to kvůli tomu, aby zvládli ta opatření, která stále ještě souvisí s koronavirem. Festival Smetanova Litomyšl trvá až do 12. července. Je tady připraven také velmi bohatý doprovodný program. No, a to závěrečné velké finále je přesunuté na podzim.

Mariana NOVOTNÁ, moderátorka

Polední zprávy jsou u konce. Sledujte dál Českou televizi.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz