Smetanova Litomyšl v uzavírkách 

Search
Close this search box.

TV, Datum: 11.04.2023, Zdroj: V1 TV, Zpráva: 10, Datum importu: 11.04.2023 19:35, Sledovanost pořadu: 23 614, Pořad: 18:00 Východočeské zprávy, AVE: 14 400,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,26

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch, Tiskový odbor

Gabriela MLYNKA, moderátorka

Litomyšl čeká rok dopravních omezení. Jak projíždějící řidiči, tak obyvatelé města se budou muset připravit na komplikace v dopravě.

Kuba KUBÍN, redaktor

Kromě rekonstrukcí kanalizací, vodovodů a plynovodů v ulici Portmanka nebo na Smetanově náměstí, které jsou akcemi města, se rozhodlo Ředitelství silnic a dálnic opravit komunikaci 1/35. Provoz bude sveden do dvou jízdních pruhů.

Miloslav CINK, Odbor místního a silničního hospodářství, Litomyšl

Bude rekonstruovat silnici od světelné křižovatky po výjezd na Svitavy a tam je předpoklad květen až září.

Kuba KUBÍN, redaktor

Na řadu přišla i lávka překlenující silnici 1/35 u Smetanova domu. Práce potrvají až do 31. října a komunikace bude zúžena. Opravám se nevyhnul ani Litomyšlský zámek. Z toho důvodu se bude festival Smetanova Litomyšl konat na zimním stadionu.

Anna DOUBRAVOVÁ, tisková mluvčí, Litomyšl

Na to je samozřejmě navázáno mnoho dopravních omezení. Průjezd kolem hřbitova bude značně omezen v průběhu konání festivalu. Co se týče parkování, tak samozřejmě ty kapacity jsou v ulicích okolo zimního stadionu dost limitované, nicméně festival je na to připraven.

Kuba KUBÍN, redaktor

Od 13. března je v centru města uzavřena i komunikace 2/360 v úseku od hotelu Dalibor až po křižovatku ulic Zahájská a Havlíčkova. Důvodem jsou opravy chodníků a povrchu silnice. Ty jsou zatím naplánované do 7. května. Kuba Kubín, televize V1.

Gabriela MLYNKA, moderátorka

Zprávy V1 bez uzavírek a objížděk dorazily zdárně k cíli své cesty. Díky, že jste se dívali. Mějte se hezky a na viděnou.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz