Smetanova Litomyšl: vyprodáno je 13 pořadů

Search
Close this search box.

8.3.2019   Mladá fronta DNES   str. 13   Kraj Pardubický   (ČTK,lat)  

Za první den předprodeje vstupenek na 61. ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl se vyprodalo 13 z 41 pořadů. Prodejní systém se ve středu dopoledne přechodně potýkal s problémy, podařilo se je ale odstranit. Jen za první hodinu bylo prodáno 3 427 vstupenek a dalších 7 000 zarezervováno.

„Tradičně je mezi prvními vyprodaný slavnostní zahajovací koncert, potom Hvězdy operního nebe s Olgou Peretytatko, Čajkovského orchestr Moskva nebo oba koncerty na přání Freeman show, kde jsme přidávali jeden odpolední koncert navíc,“ řekla mluvčí festivalu Jana Bisová.

Vstupenky již nejsou k dostání na vystoupení Magdaleny Kožené, operu Leoše Janáčka Liška Bystrouška, obě představení muzikálu Jesus Christ Superstar a pořadu Tango na cestách. Vyprodal se i výběr z nejslavnějších árií a sborů z oratorií Georga Friedricha Händela v podání barytonisty Adama Plachetky a závěrečné Velké finále. Zájemci ještě mají naději, že na nedostupné pořady lístky dostanou. V sobotu 9. března se uvolní do prodeje nevyzvednuté rezervace. Další vstupenky z těch, které jsou zatím blokovány pro partnery a sponzory festivalu, organizátoři divákům nabídnou v květnu.

Zahájení předprodeje se ovšem neobešlo bez problémů. Nápor tisíců zájemců rezervační systém zmátl. Krátce po spuštění nabízel už jednou rezervované vstupenky.

„V průběhu dopoledne došlo zhruba na dvacet minut k situaci, kdy prodejní systém Ticketportal uvolňoval část již uskutečněných rezervací zpět do prodeje,“ sdělil Tomáš Heinzel ze společnosti Ticketportal, který dohlížel na chod prodejního systému. Ticketportalu se sice více než polovinu původních rezervací podařilo obnovit, v některých případech však už nemůže těm, co byli nejrychlejší, původní místa zaručit.

„A za to se velmi omlouváme,“ dodal Tomáš Heinzel. Zájemce o vstupenky, kterých se nepříjemnost dotkla, již společnost Ticketportal informovala skrze rozeslaný e-mail.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz