Smetanova Litomyšl začíná. Lístky jsou k dostání

Search
Close this search box.

9.6.2016    Mladá fronta DNES    str. 18   Kraj Pardubický (jah)     

LITOMYŠL Zájemci o představení a koncerty 58. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl mají stále ještě šanci sehnat lístky. V prodejní síti Ticketportal najdou volná místa u patnácti z pětatřiceti pořadů. Festival potrvá od dnešního dne do 3. července.

 

            „Nejsou to závratné počty lístků, ale lidé mají stále šanci si je koupit. Nejvíc – tři stovky – jsou ještě k dispozici na operu Romeo a Julie. A obdobný počet je i na pořad Ujíždím na Smetance. Lidé si totiž podle názvu myslí, že je jenom pro mladé, ale je věnován hudbě, která už v Litomyšli zazněla a velmi se líbila. A třeba soutěž, kdy hádají, ze kterého seriálu zahraná hudba pochází, podle mě pobaví spíše starší lidi, mladí tyto seriály ani neznají,“ řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

            Úplně vyprodané nejsou ještě například koncerty mezzosopranistky Dagmar Peckové (na snímku) či violoncellisty Jiřího Bárty, opery Braniboři v Čechách a Norma. To se týká i koncertu trojhvězdí vídeňských klasiků či hudby českých piaristů. Stále ještě je možné rozhodnout se pro večer s operou na zámku v Nových Hradech, anebo pro představení pardubických divadelníků na téma života Jakuba Jana Ryby.

            Pro festival Smetanova Litomyšl je charakteristická účast prakticky celé české interpretační špičky. Účinkují zde vždy všechna tři národní divadla, nejvýznamnější orchestry a sbory, střídají se tu nejlepší čeští dirigenti, pěvci, instrumentální sólisté a komorní ansámbly. Česká televize bude z letošního ročníku vysílat přímý přenos koncertu pod názvem Sólo pro sto smyčců, v němž společně zahrají filharmonická tělesa z Ostravy, Olomouce a z Pardubic. Zájemci jej uvidí na stanici ČT art v neděli 26. června od 20.20 hodin.

            Český rozhlas chystá ojedinělý projekt, kdy se budou posluchači na stanici Vltava s Litomyšlí a festivalem setkávat po celou neděli 19. června od 9 hodin až po večerní živý přenos z uvedení Mahlerovy Symfonie tisíců. „Taková celodenní vysílací akce nemá v historii Smetanovy Litomyšle obdoby,“ dodal Jan Pikna.

 

Foto popis|

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz