Smetanova Litomyšl zahájila předprodej vstupenek

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 06.05.2022 , Zdroj: classicpraha.cz , Autor: Marek Šulc , Datum importu: 06.05.2022 09:48 , RU / den: 10 000 , AVE: 5 000,00 Kč , Země: Česko , GRP: 0,11

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

Národní festival Smetanova Litomyšl se v roce 2022 uskuteční během 27 dní od 9. června do 5. července. V duchu poetického motta „A znovu láska” přinese 43 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 18. Smetanova výtvarná Litomyšl. Obvyklý termín zahájení předprodeje vstupenek pořadatelé posunuli na 27. duben. S novým ročníkem hlásí i změnu předprodejního systému.

Vstupenky na Smetanovu Litomyšl nově nebude nabízet předprodejní síť Ticketportal. „V předprodejní síti Ticketportal už vstupenky na Smetanovu Litomyšl nekoupíte. Spojili jsme se s pardubickým systémem Enigoo a vkládáme do něj velké naděje, že pro návštěvníky bude uživatelsky přívětivější a pohodlnější,“ slibuje Karel Telecký že Smetanovy Litomyšle.

V poslední dekádě vymizely fronty na předprodejních místech a významně ubylo telefonických objednávek. Až 90 % objednávek vstupenek na Smetanovu Litomyšl probíhá online, pro velkou většinu návštěvníků se tak má jen zpříjemnit prostředí jejich online nákupu na webových stránkách festivalu a změna poskytovatele předprodejních služeb by je neměla významně zaskočit.

Opuštěním rozsáhlé prodejní sítě Ticketportal se ale značně zredukoval počet fyzických prodejních míst. V souladu s daty o jejich využívání však zůstala zachována některá předprodejní místa v Pardubickém kraji. Jejich přehled je k dispozici na webových stránkách festivalu. „Objevily se otázky, jestli třeba bude nutné vyrazit z druhého konce republiky na prodejní místo do našeho kraje, když návštěvníkovi vytvoří automatickou rezervaci s platností 48 hodin Hlídací pes. Tady bych rád návštěvníky ujistil, že rezervaci mohou okamžitě potvrdit přímo odkazem z e-mailu, ve kterém jsou o vzniku rezervace informováni. Vstupenky přijdou elektronicky a není je ani nutné tisknout, u vstupu do místa konání festivalového pořadu se stačí prokázat QR kódem ze vstupenky, který lze zobrazit na mobilu,“ informuje Telecký.

Překvapit by návštěvníky mohlo nové telefonní číslo pro příjem objednávek, rezervací a dotazů k nákupu, 461 049 232. Pro nákup vstupenek online už není nezbytné zakládat uživatelský účet. S účtem jsou ale zakoupené vstupenky kdykoli a odkudkoli přístupné a lze k nim snadno třeba i cestou na Smetanovu Litomyšl přiobjednat například občerstvení.

A znovu láska…

Čtyřicet tři pořadů 64. Smetanovy Litomyšle spojuje ročníkové téma „A znovu láska…“ inspirované veršem básníka Jana Skácela, od jehož narození si letos připomínáme 100 let. Láska, která v básni „znovu, odedávna zpovzdálí překáží smrti“, je východiskem z bolavé doby poznamenané únavou z dlouhotrvajících omezení a mezilidským hašteřením, i nadějí a lékem v dobách ataku na základní lidskost. Program tak nezahrnuje jenom díla spojená s tématem lásky ve všech jejích podobách, ale jako celek má působit radostně, má smiřovat, hladit a utěšovat. Po předchozích dvou zkrácených ročnících se Smetanova Litomyšl vrací k plnému rozsahu, a dokonce s rekordním počtem pořadů, účinkujících a také očekávaných návštěvníků. Vracejí se též zahraniční umělci, mimo jiné 64. ročník zahájí Slovenská filharmonie s dirigentem Danielem Raiskinem, v galakoncertu vystoupí uruguayský basbarytonista Erwin Schrott, představí se Sacconi Quartet London, po dvou odkladech z předchozích ročníků vystoupí soubor flamenca z andaluské Málagy.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz