Smetanovu Litomyšl zahájí Bělohlávek, přijdou také víly

Search
Close this search box.

28.2.2013 Mladá fronta DNES str. 9 Kultura  (vd)

PRAHA Jedenadvacet pořadů nabídne 55. ročník festivalu Smetanova Litomyšl, který potrvá od 13. do 30. června. Vstupenky se začnou prodávat 6. března.
Zahájí ho Česká filharmonie, která pod taktovkou svého šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka zahraje Smetanovu Mou vlast.
Pražské Národní divadlo uvede novou produkci Smetanových Dvou vdov v režii Jiřího Nekvasila. Dvousté výročí narození Giuseppa Verdiho připomenou inscenace Sicilských nešpor a Otella. Zazní také Mozartův Don Giovanni nebo Dvořákův Jakobín.
Na své si přijdou i děti. Pro ty větší bude připraveno představení (Vy)prodaná nevěsta, pro nejmenší je určena operní pohádka Papageno hraje na kouzelnou flétnu. Koncertní část nabídne například Rachmaninovu poemu Zvony v kombinaci s Orffovou skladbou Carmina Burana nebo společný koncert souborů Musica Bohemica a Spirituál kvintet.
Na festival naváže na zámku v Nových Hradech série pěti představení Purcellovy opery Královna víl, která měla úspěch už loni.
Naopak letos se neuskuteční galavečer žádné operní hvězdy. Podle dramaturga Vojtěcha Stříteského je poslední dobou nabídka těchto koncertů v Česku značná. „Proto jsme se rozhodli, že tentokrát půjdeme jinou než komerční cestou a spíše se zaměříme na programy obzvlášť vhodné do našich prostor," zdůraznil.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz