Smetanovu Litomyšl čeká Velké finále

Search
Close this search box.

7.7.2018   Mladá fronta DNES   str. 18   Kraj Pardubický   (dp)  

Národní festival Smetanova Litomyšl míří do finále, a to doslova, neboť operní přehlídku dnes uzavře Velké finále, které podle pořadatelů nabídne plno překvapení.

Ještě před závěrečným večerním koncertem ale mohou lidé vyrazit do Klášterních zahrad v Litomyšli, které po celé trvání festivalu nabízely lidem nejen relaxaci na pohodlných lehátkách, ale i koncerty a nejrůznější představení.

Dnes je na programu mimo jiné skupinové bubnování, v 16 hodin vystoupí jedna z prvních dam současné slovenské hudby Jana Kirschner. O půl sedmé pak čeká diváky interaktivní koncert čtveřice mladých cellistů Prague Cello Quartet.

Závěrečný koncert Velké finále začne na druhém zámeckém nádvoří ve 20:18 hodin, ale sledovat přímý přenos budou moci i lidé v Klášterních zahradách.

Které skladby při koncertu zazní, organizátoři tají. Velké finále uvádí umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský a je podle něj určeno pro všechny nepředpojaté milovníky dobré muziky. Má to být další večer hudebních trvalek i objevů, programových jistot i sázek na riziko. Jisté je, že se při něm představí klavírista Ivo Kahánek klavír a violoncellista Jiří Bárta.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz