SOUBOR MUZIKÁLU SE PŘEDSTAVÍ NA 64. ROČNÍKU NÁRODNÍHO FESTIVALU SMETANOVA LITOMYŠL

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 09.06.2022, Zdroj: ndm.cz, Datum importu: 09.06.2022 12:56, RU/den: 5 000, AVE: 1 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,06

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní, Smetanova Litomyšl

Národní divadlo moravskoslezské se i letos zapojilo do programu národního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl. Na 64. ročníku se představí soubor muzikálu, který připravil koncert s názvem GALA MUZIKÁL.

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Jeho hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, koncertní provádění oper, ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery, tedy formy, v nichž je dominantou vokální umění. Stranou však nezůstávají ani hudba symfonická, instrumentální či komorní, prostor zde nachází balet stejně jako koncerty chrámové, promenádní nebo i přesahující do jiných žánrů.

Soubor muzikálu připravil koncert s názvem GALA MUZIKÁL, ve kterém zazní písně z nejslavnějších muzikálů. Znáte je všichni. West Side Story, Evita, Kočky, Edith a Marlene, Jesus Christ Superstar, Rebecca, Producenti … Premiéry měly v nejslavnějších muzikálových divadlech světa – a mnohé melodie z nich se již staly nesmrtelnými. Dramaturgie scénického koncertu je průřezem uplynulého desetiletí muzikálového souboru Národního divadla moravskoslezského.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz