Srdečná Smetanova Litomyšl zahajuje svůj 61. ročník

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 15.05.2019, Zdroj: novinky.cz, Návštěvnost: 67 165 622

V srdci Litomyšlské památky UNESCO hrají operu přímo pod hvězdami. Už 61 let.

Renesanční zámek v Litomyšli se každoročně stává dokonalým amfiteátrem. Proporce unikátního prostoru jsou až nápadně podobné Rudolfinu, ovšem s podstatnou výjimkou. V srdci památky UNESCO hrají operu přímo pod hvězdami.

Česká interpretační špička i světové operní hvězdy

Program šedesátého prvního ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl se může pochlubit tím nejlepším, co v naší zemi uslyšíte. Se svými inscenacemi pravidelně přijíždějí všechna národní divadla, filharmonie, špičkové symfonické orchestry, komorní ansámbly i sólisté. Adam Plachetka je v Litomyšli dokonce rezidenčním umělcem. Stejně tak Česká filharmonie. Z Kanady na festival míří hra Charlotte, z Ruska pak titulní hvězda letošního ročníku Olga Peretyatko.

„Není pravda, že máme vyprodáno“. Především díky prvnímu dni předprodeje, kdy některé pořady doslova zmizí během pár minut, má „Smetanka“ pověst vyprodaného festivalu. Přitom to není vždy úplně pravda. „Minulý rok se nám dokonce přímo v Litomyšli stalo, že se známá naší recepční Vlasta před celou samoobsluhou velmi hlasitě divila, že ještě máme vstupenky,“ vypráví ředitelka komunikace Eva Piknová. A tak festival na svých sociálních sítích letos nejen pro Vlastu hlásá, že vstupenky stále má. „Nenechte si ujít opravdové hudební skvosty, seriál o pořadech, které je ještě možné navštívit najdete pod hashtagem #mamevlasto,“ doplňuje Piknová.

Lehněte si na deku, poslouchejte klasiku! Srdečná rodinná Litomyšl vás přivítá s otevřenou náručí. Ať už jste milovníky klasické hudby, nebo rodina s dětmi, která vyrazila na výlet. V parku těsně přiléhajícím hlavními dějišti festivalu již potřetí vyroste zdarma přístupná doprovodná scéna Festivalové zahrady. Nabízí hudební dílny, přesahové koncerty, projekce, nebo přímé přenosy vybraných festivalových pořadů. Vystoupí v nich např. Pavel Šporcl nebo Balet Národního divadla. Velmi výraznou se na poli výtvarného umění stala i sesterská Smetanova výtvarná Litomyšl. Kvalitou svých výstav v galeriích i instalacemi ve veřejném prostoru učiní spolu s hudebním festivalem na tři týdny Litomyšl středobodem českého kulturního dění.

Ať už jako návštěvníci festivalu klasické hudby, milovníci výtvarného umění nebo výletníci si od 13. června do 7. července Litomyšl zamilujete. Díky spolupráci s Českými drahami sem v době konání festivalu můžete vyrazit dokonce za poloviční jízdné. Poslední vstupenky a i zdarma dostupný doprovodný program najdete na www.smetanovalitomysl.cz

Program šedesátého prvního ročníku:

https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/

Charlotte: https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/program/opereta/charlotte2019-detail

Olga Peretyatko: https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/program/galakoncert/2019-peretyatko-detail zdarma přístupná doprovodná scéna Festivalové zahrady: https://festivalovezahrady.cz

Smetanova výtvarná Litomyšl:

https://vytvarnalitomysl.cz/cs/ za poloviční jízdné:

https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/pro-navstevniky www.smetanovalitomysl.cz:

https://www.smetanovalitomysl.cz/cs/

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz