Střípky festivalu

Search
Close this search box.

13.6.2008 Mladá fronta DNES str. 22 Litomyšl

Předpremiéru opery může režísérka zastavit Protože zájem o vstupenky na novou inscenaci Prodané nevěsty dalece přesáhl kapacitní možnosti hlediště, dohodli se pořadatelé s realizačním týmem Národního divadla na zpřístupnění generální zkoušky zájemcům. Kostýmovaná generální zkouška připravované inscenace opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, konaná ve čtvrtek 19. června od 21 hodin, bude přístupná po uhrazení symbolického vstupného 100 korun za dospělého a 50 korun za dítě či studenta. Diváci zhlédnou prakticky plnohodnotné představení, mohou však zároveň pozorovat práci režisérky a inscenátorů. Režisérka Magdalena Švecová může zkoušku kdykoli přerušit a některý výstup zopakovat.
Festival bude v České televizi Tři zpravodajské pořady, nazvané "Smetanova Litomyšl – den po dni", připraví a odvysílá z jubilejního ročníku festivalu Česká televize. Zájemci tak budou moci v sobotu 21. a 28. června večer sledovat festivalové dění i ukázky z proběhlých pořadů. Pátého července pak v posledním pořadu moderátorka Jitka Novotná celý ročník zhodnotí. Na přípravu relací pořadatelé festivalu přispěli z dotace přidělené Evropskou unií.
Historie Smetanovy Litomyšle v knihkupectví Při příležitosti jubilejního ročníku festivalu vydala Smetanova Litomyšl, o.p.s. v nakladatelství Paseka knihu mapující nejen průběh padesáti ročníků, ale i vše, co založení Smetanovy Litomyšle předcházelo. Autor textu Jindřich Lněnička mohl volně navázat na svoji dřívější knihu o historii litomyšlského kulturního centra Smetanův dům, vydanou v roce 2005, neboť počátky Smetanova domu i festivalu mají společné kořeny v práci litomyšlských ochotníků a hudbymilovných občanů. Publikaci s mnoha dobovými obrázky si budou moci zájemci zakoupit od 18. června v litomyšlském informačním centru a knihkupectvích, v sítí prodejen nakladatelství Paseka.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz