Sumi Jo zahájí krumlovské svátky hudby

Search
Close this search box.

17.7.2015    Právo    str. 8   Kultura Vladimír Říha     

Operním galakoncertem jihokorejské sopranistky Sumi Jo začíná dnes večer v Českém Krumlově 24. ročník hudebního festivalu, který potrvá do 8. srpna.

 

            Včera se sympatická pěvkyně představila na tiskové konferenci v Praze, kde spolu s ní na otázky odpovídal i její italský kolega, tenorista Danilo Formaggia, jenž na koncertě také vystoupí.

            „Snažila jsem se zvolit takový program, s nímž bych před publikem procestovala celý svět,“ vysvětlila pěvkyně, jež před lety již v Česku vystoupila na festivalu Smetanova operní Litomyšl.

            „Program bude vycházet z děl italského a francouzského repertoáru. Francouzskou hudbu mám vůbec nejraději,“ dodala Sumi Jo. „ Z české zpívám ráda Dvořákovy písně jako Když mne stará matka,“ říká pěvkyně, která často zpívala i při slavnostních příležitostech, jakými jsou olympijské hry či mistrovství světa v kopané. „Sport i hudba jsou dvě přísady našich životů, které mají mnoho společného v tom, že přinášejí lidem potěšení,“ vysvětluje.

S Formaggiou se setkává poprvé, ale určitě si prý budou rozumět. Kromě hudby je totiž spojuje i láska k domácím zvířatům. „Mám doma dva psy, založila jsem dokonce v Koreji výcvikové centrum pro psy a kočky, a někdy z legrace říkám, že kdybych nebyla pěvkyní, určitě bych byla veterinářkou,“ směje se Sumi Jo.

            Současnou pozici v operním světě si vydobyla díky pěvecké virtuozitě, zabarvení hlasu a muzikálnosti. Studovala v rodném Soulu a v Římě, kde dnes žije. Její barevný koloraturní soprán zazněl i v belcantových úlohách Rossiniho či Auberovy opery. Na galakoncertech zpívala i s Andreou Bocellim a Dmitrijem Hvorostovským.

            Na dnešním koncertu v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově oba zpěváky doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený Petrem Vronským.

 

Foto autor| Foto PRÁVO – Petr Hloušek

 

Foto popis| Sopranistka Sumi Jo na tiskové konferenci v Praze.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz