Tarantova Manon a cappella

Search
Close this search box.

2.7.2007 Svitavský deník str. 8 Svitavsko – divadla – kina – kluby2.7.2007 Svitavský deník str. 8 Svitavsko – divadla – kina – kluby

svitavskydenik.cz/smetanka

Foto popis| ZE VŠECH DIRIGENTŮ NEJLÉPE ZPÍVÁM. Tak s humorem charakterizoval basový part v dílku Maestro di Capella Richard Novák (vlevo). Pěvec provedl posluchače orchestrem s mimořádným nasazením. "Osmnáct minut jedete jako šroub, nemůžete ani na vteřinu vysadit," popsal výkon po vystoupení ve Smetanově domě, kde si diváci vyžádali přídavek. Po koncertě, kde "válčil" s orchestrem Bohuslava Martinů šel do oblíbené litomyšlské pizzerie: "Vždy se tam snažím povečeřet. Tentokrát mi u stolu dělá společnost neteř, slavná flétnistka z Paříže.
Foto autor| Foto: Deník/ Magdalena Navrátilová

Foto popis| MICHAEL TARANT UDĚLAL Z OPERY MANON LESCAUT DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ. "Chce to trochu odvahy, vytrvalosti a tým lidí, kteří na nápady slyší. Vždycky obdivuji sólisty, orchestr a sbor, protože podmínky nejsou jednoduché," řekl významný činoherní režisér po festivalové premiéře Pucinniho opery. Arkády zámku zaplnil melodiemi a herci. "Prostor je v Litomyšli krásný, ale ledový vzduch nedělá dobře hlasivkám," připomněl úskalí inscenací pod širým nebem režisér. Představení vyvolalo rozporuplné reakce. Ortodoxním milovníkům opery připadlo představení příliš divadelní. Příznivce Tarantových režií naopak potěšila barevnost, živost a nápaditost, které navodily autenticitu prostředí nabitého emocemi. Do legendárního příběhu o krásné Manon Lescaut a rytíři de Grieux vložil patřičnou dávku étosu, tedy mravního základu.
Foto autor| Foto: Deník/ Ondrej Getzel
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz