Tesaři se „opékají“, plovárny vedro vítají

20.6.2013 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (dol)

 

Svitavy – Konečně jsme se dočkali léta. Tropická vedra lákají k vodě, zaplňují koupaliště. Zatímco správci plováren nebo prodejci zmrzliny se radují, některým horka způsobují problémy.
Své o tom vědí silničáři nebo stavební dělníci. Počasí spíše pod mrakem by uvítali i pokrývači střech nebo tesaři, kteří mají právě v tomto období nejvíce zakázek. Atak dělají téměř od rána do večera. „Pracujeme v jakémkoliv počasí, jen když hodně prší, snažíme se schovat. Když je takové vedro, pijeme více, ale to jde samo," řekl tesař Jan Košnar ze Svitav. Vtakovém počasí se vždy těšídomůna sprchu.
Velké horko je také na polích. Podle farmáře Ladislava Drahoše z Dolního Újezdu dosahují teploty na polích až padesáti stupňů.
Špatně snášejí extrémní horka zejména senioři nebo nemocní lidé. Jak uvedl mluvčí Litomyšlské nemocnice Adrian Nemšovský, mají v budovách nemocnice vzduchotechniku, takže takové horko uvnitř není. Pacienti mají také zvýšený pitný režim.

Nevadí

Zatím si nestěžují organizátoři Smetanovy Litomyšle. „Večer je krásný, vlahý. V hledišti se příjemně sedí. Například včera to bylo úplně úžasné. Ohrožovalo by nás, kdyby z vedra přišly velké bouřky, průtrže mračen. Z toho máme velký strach," uvedl ředitel festivalu Jan Pikna.
Hodně lidí tráví především horká odpoledne u vody. Návštěvnost se tak v posledních dnech zvýšila na koupalištích. Začátkem týdne navštívilo například litomyšlskou plovárnu podle vedoucího Zdeňka Kocmana přibližně tři sta lidí, v úterý sedm set. Ve středu počítali, že by mělo dorazit na tisíc milovníků koupání a opalování.

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz