Tipy deníku

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 13.06.2019 , Zdroj: Svitavský deník , Strana: 2 , Autor: Iveta Nádvorníková , Vytištěno: 2 760 , Rubrika: SVITAVSKO / Pardubický kraj , Země: Česko

Šéfredaktorka Svitavského deníku Iveta Nádvorníková doporučuje

Nová výstava ve White Gallery

15. června od 14 hodin – Osík

White Gallery ve spolupráci s Museem Montanelli zvou na vernisáž výstavy Prolínání, která se koná v sobotu ve 14 hodin. Kurátorem výstavy je Dadja Altenburg Kohl, Terezie Zemánková. V galerii budou k vidění díla Ludmily Jandové, Olgy Karlíkové, Daniela Pešty, Rosemarie Trockel a dalších umělců. Výstava potrvá ve White Gallery v Osíku u Litomyšle do 27. října. Je součástí 15. ročníku Smetanovy výtvarné Litomyšle.

Poklona Bedřichu Smetanovi

16. června od 16 hodin

195. výročí narození Bedřicha Smetany si lidé připomenou v neděli u jeho pomníku na Smetanově náměstí. V koncertní části setkání zazní sborová díla Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Vystoupí Pěvecké sdružení moravských učitelů pod vedením sbormistra Jiřího Šimáčka. Akce je součástí Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Vstup je volný.

Včelařský den nejen pro děti

15. června ve 14 hodin – Jevíčko

V chovatelském areálu se uskuteční v sobotu Včelařský den. Pro děti bude připravené malování na obličej, projížďky na koni, ukázka živých včel, výtvarná dílna. Na programu je taneční vystoupení skupiny Flamenco, skákání s klokaními botami a skákací show.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz