Tipy Deníku z blízkého i vzdálenějšího okolí

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 04.07.2019 , Zdroj: Chrudimský deník , Strana: 13 , Vytištěno: 1 480 , Rubrika: Letní tipy deníku , Země: Česko

Blíží se festival Orlická brána 12. a 13. července – areál Tyršovy rozhledny v Žamberku V Žamberku se uskuteční již třináctý ročník multižánrového kulturního openair festivalu Orlická brána. Nabídne hudbu, divadlo, tanec, film, dětský program, loutky, kapely a další zábavu pro celé rodiny.

Festival vrcholí s Pavlem Šporclem 6. a 7. července – Klášterní zahrady Litomyšl Festival Smetanova Litomyšl jde do finále a s ním také free zóna Festivalové zahrady.

Ty vyvrcholí o víkendu. V sobotu v 18 hodin se uskuteční v Klášterních zahradách v Litomyšli koncert Police Symphony Orchestra & Jana Sklenáře. Na pódiu vystoupí 65členný symfonický orchestr plný mládí a energie. V neděli v 15 hodin se koná diskuzní pořad Na pytel s Pavlem Šporclem. V 18 hodin začíná koncert Šporcl – Gipsy Fire. Spojení vynikajícího houslisty a cimbálové muziky Romano Stilo nabídne jedinečný zážitek. Festivalové zahrady zakončí ve 20 hodin přímý přenos Velkého finále – Musica Festiva, závěrečného koncertu Smetanovy Litomyšle.

Do svitavského muzea na vláčky 7. července od 14 hodin I v letních měsících můžete vyrazit do Městského muzea a galerie ve Svitavách. Pro návštěvníky zde připravili zajímavý program. Třeba již v neděli 7. července od 15 hodin můžete přijít na komentovanou kovy prohlídku výstavy Železnicí údolím Svitav s jejím autorem Pavlem Stejskalem. Nebo již od 14 hodin se přijďte podívat na šest metrů dlouhé kolejiště řízené počítačem Milana Meisla.

Noční prohlídky zámku ve Třebové 6. července od 22 hodin Ve 22 a 23 hodin se na zámku v Moravské Třebové uskuteční noční prohlídky. Sobotní noc bude vyhrazena nočním prohlídkám Středověké mučírny a Alchymistické laboratoře mistra Bonaciny. Strašidelná expozice útrpného práva v zámeckém sklepení získá díky noční atmosféře ještě více na své působivosti. Také okruh věnovaný záhadám a tajemstvím dávných alchymistů je po setmění ještě tajemnější.

Mladí šermíři předvedou své umění od 5. do 7. července – zřícenina hradu Lichnice Na nádvoří zříceniny hradu Lichnice nedaleko města Třemošnice můžete o prodlouženém víkendu zhlédnout vystoupení šermířů v podání skupiny Mladí šermíři. Jejich souboje začnou v pátek a potrvají až do neděle, začátky představení jsou vždy v 11, 14 a 16 hodin. Návštěvníci se mohou těšit nejen na líté boje Mladých šermířů, ale i na zajímavá povídání o zbraních.

Výstava obrazů malířů Vysočiny do 18. srpna, sál hostince ve Rváčově u Hlinska V sále hostince ve Rváčově byla zahájena výstava obrazů malířů Vysočiny. Jedenáctý ročník expozice potrvá do 18. srpna. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V letošním roce vystavují Pavel Dalecký, Zdeněk Šalamoun, Jaromír Stehno, Vladimír Pilař, Lucie Severýnová, Jan Korbel, Jindřich Šmégr, Naďa Cermanová, Anežka Hanzlíčková, fotografie Jiří Jareš a klienti Domova sociálních služeb Slatiňany.

Výtvarné Hlinecko a Luděk Marold do 8. září, Městské muzeum a galerie Hlinsko Jubilejní 60. výstava Výtvarného Hlinecka představuje v Městském muzeu a galerii v Hlinsku tvorbu Luďka Marolda, jedné z nejvýraznějších osobností českého umění konce 19. století. Díky jubileu vznikla i výstava s názvem 60 let: Plakát a foto.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz