Tipy na akce v Pardubickém kraji

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 06.06.2020 , Zdroj: Svitavský deník +2 , Strana: 62 , Vytištěno: 1 560 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 08.06.2020 08:30 , Rubrika: Příloha – Deník extra – tipy deníku , Země: Česko

Obsahové duplicity: 06.06.2020 – Chrudimský deník, Orlický deník

PARDUBICKO

Hony v parkánu Kde: Zámek Pardubice Co: Pardubice a koně k sobě patří odedávna. Letos se ale krajské město pyšní také titulem Evropské město koní, který si předávají města sdružená v síti EURO EQUUS, tedy sídla s dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní. Východočeské muzeum Pardubice k této příležitosti otevřelo výstavu velkoformátových tisků věnovanou parforsním honům. Je volně přístupná veřejnosti v zámecké Open Air Galerii Parkán. Příchozím přiblíží zmizelý svět nejvyšší aristokracie, plnokrevných koní a honicích psů. Před více než sto lety se Pardubice, tehdy malé posádkové město, proslavily po celém Rakousku-Uhersku právě velkolepými hony.

CHRUDIMSKO

Magický svět loutek Kde: Muzeum loutkářských kultur Chrudim Co: Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi připravuje novinky ve stálé expozici Magický svět loutek. Návštěvníci se na ně mohou těšit od 22. června. Druhé patro věnované loutkářské moderně oživí loutky a

scénografie Františka Vítka z jedné z nejdůležitějších inscenací moderního českého loutkového divadla, představení Enšpígl Divadla Drak. V části věnované zahraničním loutkám pak v interaktivní videoprezentaci návštěvníci uvidí různé druhy loutek a loutkového divadla z celého světa.

ORLICKO

Pojízdná kancelář Kde: Muzeum českého karosářství, Vysoké Mýto Co: Do 30. června lze navštívit Baťovu pojízdnou kancelář v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě. V roce 1936 karosoval ve Vysokém Mýtě Josef Sodomka automobil Ford pro J. A. Baťu. Automobil měl být pojízdnou kanceláří se „salonkem“, psacím strojem a dvěma lůžky. Automobil se nezachoval, ale jsou k dispozici jeho fotografie. Díky nim firma SVOTT, a. s. pod značkou Project Six převedla Baťovu pojízdnou kancelář do 3D virtuální reality. Tento úžasný projekt je nyní prezentován veřejnosti prostřednictvím speciálních 3D brýlí.

SVITAVSKO

„Smetanka“ bude Kde: Litomyšl Co: Dvaašedesátý ročník festivalu Smetanova Litomyšl bude. Nakonec byla pouze pozměněna jeho podoba. Nově bude program tvořit cyklus exkluzivních komorních koncertů ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků, interprety budou špičkoví čeští umělci. Festival se bude konat v termínu od 2. do 12. července a závěrečné tradiční Velké finále se uskuteční až na podzim.

Původní program se tak ruší a držitelům zakoupených vstupenek bude vráceno vstupné.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz