Týden s hudbou. Koncertní život se vrací do normálu

WEB, Datum: 28.06.2021, Zdroj: operaplus.cz, Strana: 0, Autor: Jan Fila, Datum importu: 28.06.2021 06:28, Celková návštěvnost: 61 670,RU/měsíc: 74 572,RU/den: 5 617, AVE: 1 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,06

Tematické duplicity: Smetanova Litomyšl, Kultura a cestovní ruch

Pondělí 28. června 2021 Musica Florea vystoupí ve 20:00 v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.

Na koncertě zazní díla českého barokního mistra Antonína Reichenauera. Zazní premiéry jeho znovuobjevených instrumentálních děl.

PKF – Prague Philharmonia dnes uvádí od 19:30 v barokním refektáři Profesního domu MFF UK na Malostranském náměstí koncert dechového kvinteta Belfiato. Jako host vystoupí sopranistka Kateřina Kněžíková. Uvedou díla Ludwiga van Beethovena, Charlese Gounoda, Wolfganga Amadea Mozarta, Paula Hindemitha, Maurice Ravela a George Gershwina.

Newyorská Metropolitní opera si pro nás na tento týden připravila cyklus nočních streamů nazvaný CelebratingAmericanComposers. Uslyšíme tak díla amerických autorů. Jako první zazní Nico Muhlyho. V záznamu ze dne 10. listopadu 2018 účinkují Isabel Leonard, IestynDavies, Christopher Maltman, Janis Kelly a Denyce Graves. Provedení řídí Roberto Spano. Recenzi této opery jsme publikovali zde. Streamování každé opery v rámci cyklu Nightly Opera Streams trvá pravidelně 23 hodin, od 19:30 místního času (EDT) až do 18:30 hodin druhého dne. Český divák tak může operu sledovat po celý následující den od 0:30 hodin ráno.

Ansámbl Konvergence uvede dnes 19:30 přenos ze záznamu ze Studia Alta nazvaný. Zazní díla Soni Vetché, Tomáše Pálky, Michaely Plachké, Jiřího Lukeše a Ondřeje Štochla.

Úterý 29. června 2021

NachtigallArtists dnes uvádí od 19:30 v Dvořákově síni Rudolfina recitál mexického tenoristy Rolanda Villazóna a harfenisty Xaviera de Maistreho s programem nazvaným. Zazní písně a zarzuely Carlose Gustavina, Alberta Ginastery a řady dalších.

V Národním divadle v Brně se dnes od 19:00 uskuteční premiéra nové inscenace opery Giuseppe Verdiho. Hudebního nastudování se ujal Ondrej Olos, režie Jiří Heřman. V hlavních rolích vystoupí Dalibor Jenis, Enrico Casari, Jiří Sulženko, CsillaBoross, Václava Krejčí-Housková, David Nykl, Petr Levíček a Daniela Straková-Šedrlová.

Na festivalu Dvořákova Příbram v letním kině Nový rybník vystoupí od 19:00 žesťový soubor Czech Brass. Zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Georga Friedricha Händela, Antonína Dvořáka, Giuseppe Verdiho, JoacquinaRodirga a řady dalších.

Dnes v noci z MET zazní opera Johna Adamse. S dirigentem Alanem Gilbertem dne 8. listopadu 2008 účinkovali Sasha Cooke, Thomas Glenn, Gerald Finley a Richard Paul Fink.

Středa 30. června 2021

Brno ContemporaryOrchestra s dirigentem Pavlem Šnajdrem připravil na 17:00 do parku Anthropos program nazvaný. Zazní Kuchyňská revue Bohuslava Martinů, Aqua Mater (Vltava) Marka Piačka, Der Tribun MauriziaKagela, Šárka Miloše Štědroně a Imaginární symfonie Petra Kofroně.

Opera Johna Corigliana byla zařazena jako třetí díl nočních streamů z newyorské Metropolitní opery. Účinkují Teresa Stratas, HakanHagegard, Gino Quilico, Graham Clark, Marilyn Horne a Renée Fleming. Provedení dne 10. ledna 1992 řídil James Levine.

Čtvrtek 1. července 2021

Česká filharmonie dnes od 20:15 vystoupí s Tomášem Netopilem na festivalu Smetanova Litomyšl. Zazní Slavnostní předehra D dur, op. 4 Bedřicha Smetany, Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 Antonína Dvořáka (sólista Jiří Vodička) a Symfonie č. 1 c moll, op. 68 Johannesa Brahmse. Přímý přenos bude možné sledovat na ČT Art.

Janáčkova filharmonie Ostrava s dirigentem Petrem Popelkou dnes 19:00 vystoupí v kostele sv. Václava v Opavě. Zazní Letní pastorale H 31 Arthura Honeggera, Koncert pro klavír a orchestr č. 2, op. 102 Dmitrije Šostakoviče (sólista Federico Colli) a Symfonie č. 6 F dur Pastorální, op. 687 Ludwiga van Beethovena.

V zámeckém parku Hukvaldy se od 17:00 hodin uskuteční epilog Mezinárodního festivalu Leoše Janáčka. Vystoupí Dechové kvinteto Parnas. Zazní Mládí Vítězslava Nováka v úpravě Ivana Kurze, premiéra Dechového kvintetu Hanuše Bartoně a dechový sextet Mládí Leoše Janáčka.

Ostravské Národní divadlo Moravskoslezské dnes od 19:00 zařadilo stream online premiéry opery Bedřicha Smetany v nastudování Marka Šedivého a režii Jiřího Nekvasila. Přímý přenos můžete zároveň sledovat na TV Noe. S diváky se pak uskuteční premiéra až 23. září.

Severočeská filharmonie Teplice se rozhodla vždy každý čtvrtek od 18:00 zveřejnit nový online koncert. Program bude znám v průběhu týdne.

Na dnešní noc byla z MET zařazena opera Philipa Glasse. S dirigentem Dantem Anzolinim dne 19. listopadu 2011 účinkovali RachelleDurkin, Richard Croft, Kim Josephson a Alfred Walker.

Pátek 2. července 2021

Česká filharmonie dnes s dirigentem Tomášem Netopilem na Smetanově Litomyšli od 20:00 uvede Smetanovu.

Kultovní opera Johna Adamse z MET byla zařazena na páteční noc. Účinkují Kathleen Kim, Janis Kelly, Robert Brubaker, Russell Braun, James Maddalena a Richard Paul Fink. Provedení dne 12. února 2011 řídil skladatel.

Na serveru Operavision.eu bude od 19:00 zveřejněn záznam inscenace Maďarské Státní opery z Erkelova divadla opery Andrea Chénier Umberta Giordana. V hudebním nastudování BalázseKocsára a režii Fabia Ceresy v hlavních rolích účinkují Boldizsár László, EszterSümegi, Michele Kalmandy, Bernadett Wiedemann, Ildikó Megyimórecz, Lajos Geiger, MátéFülep, János Szerekován a András Hábetler.

Sobota 3. července 2021

V rámci festivalu Za poklady Broumovska dnes vystoupí v 18:00 v Teplicích nad Metují Trio Českého rozhlasu. Zazní díla Wolfganga Amadea Mozarta, Iši Krejčího, Tomáše Illeho a Ervína Schulhoffa.

Na sobotní noc z newyorské Metropolitní opery byla zařazena opera Kurta Weilla V záznamu ze dne 27. listopadu 1979 účinkují Teresa Stratas, Astrid Varnay, Richard Cassilly a CornellMacNeil. Provedení řídil James Levine.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz