Týden s hudbou. Zpřísněná opatření se kultury zatím nedotknou

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 04.07.2021, Zdroj: operaplus.cz, Strana: 0, Autor: Nikola Ciprová, Datum importu: 07.07.2021 06:40, Celková návštěvnost: 61 670, RU / měsíc: 74 572, RU/den: 5 617, AVE: 1 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,06

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Olomouc V Olomouci bude dne 9. července zahájen festival Olomoucké barokní slavnosti 2021. V Korunní pevnůstce od 20:30 zazní zahajovací galakoncert ve světle svých současníků.

Pod vedením dirigenta Jakuba Kydlíčka vystoupí VolantesOrchestra. Zazní skladby Josefa Myslivečka a jeho světových současníků. Uslyšíme díla mj. Wolfganga Amadea Mozarta, Karla Ditterse von Dittersdorfa, Antona Zimmermanna a dalších.

Vystoupí v pondělí 5. července na festivalu Smetanova Litomyšl. V 15:00 se v piaristickém chrámu Nalezení sv. Kříže uskuteční koncert Perly českého baroka. Zazní Stabat Mater Františka Ignáce Tůmy a Missa Omnium sanctorum ZWV 21 Jana Dismase Zelenky.

V rámci festivalu vystoupí v Polici nad Metují v sobotu 10. července v 18:00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie izraelský klavírista Boris Giltburg. Zazní výběr ze sbírky Etudes-Tableaux a NuncDimitis Sergeje VasiljevičeRachmaninova a Sonáta pro klavír č. 29 C dur op. 106 Hammerklavier Ludwiga van Beethovena.

Košice

Státní filharmonie Košice v pondělí 5. července uspořádá v KulturparkuKasárne open air koncert pro rodiny s dětmi. Vystoupí dirigent Gabriel Rovňák ml. se sólisty Tatianou Hajzušovou (soprán), Martinem Gyimesim (tenor) a Bratislavským chlapeckým sborem.

V pátek 9. července s dirigentem Leošem Svárovským zazní na open air koncertě v KulturparkuKasárne skladby AstoraPiazzoly a Leonarda Bernsteina.

Online a televizní přenosy

Na ČT Art si v pondělí 5. července od 20:15 můžete poslechnout záznam opery Georgese Bizeta Carmen z bregenzského festivalu 2017. Účinkují G. Arquez, D. Johansson, S. Hendricks, E. Tsallagova, S. Soules a další sólisté, Vídeňští symfonikové Pražský filharmonický sbor (sbormistr L. Vasilek), provedení řídí P. Carignani. Režie KasperHolten.

Na ČT Art si v noci na neděli 11. července v 0:30 poslechněte operu BenvenutoCellini Hectora Berlioze. Účinkují Michael Spyres, C. Wintersová, P. Hunka, N. Pallesen, R. Burkhard, W. White, P. Murrihyová, D. Soar a další. Sbor se sbormistrem N. Jenkinsem a orchestr Anglické národní opery řídí Edward Gardner.

Newyorská Metropolitní opera si pro nás na tento týden připravila cyklus nočních streamů z oper Richarda Strausse. Streamování každé opery v rámci cyklu Nightly Opera Streams trvá pravidelně 23 hodin, od 19:30 místního času (EDT) až do 18:30 hodin druhého dne. Český divák tak může operu sledovat po celý následující den od 0:30 hodin ráno.

V pondělí 5. července si můžete poslechnout záznam opery Růžový kavalír ze 7. října 1982. S dirigentem Jamesem Levinem účinkovali Kiri Te Kanawa, Tatiana Troyanos, Judith Blegen, Luciano Pavarotti, Derek Hammond-Stroud a Kurt Moll.

V úterý 6. července bude uvedena opera Elektra. V záznamu ze dne 30. dubna 2016 s dirigentem EssaPekkaSalonenem účinkovali Nina Stemme, AdriannePieczonka, Waltraud Meier a Eric Owens.

Ve středu 7. července bude streamována opera Ariadna na Naxu. Účinkují Deborah Voigt, Natalie Dessay, Susanne Mentzer a Richard Margison. Provedení dne 3. dubna 2003 řídil James Levine.

Čtvrtek 8. července uvede operu Capriccio. V záznamu ze dne 23. dubna 2011 s dirigentem Sirem Andrewem Davisem zpívali Renée Fleming, Sarah Connolly, Joseph Kaiser, Russell Braun, Morten Frank Larsen a Peter Rose.

V pátek 9. července si můžete poslechnout stream opery Salome. S dirigentem Patrickem Summersem 11. října 2008 účinkovali KaritaMattila, Ildikó Komlósi, Kim Begley, Joseph Kaiser a JuhaUusitalo.

Sobotní noc 10. července uvede operu Arabella. Účinkují Kiri Te Kanawa, Marie McLaughlin, Helga Dernesch, Natalie Dessay, David Kuebler, Wolfgang Brendel a Donald McIntyre. Záznam byl pořízen 3. listopadu 1994, provedení řídil Christian Thielemann.

V neděli 11. července si znovu můžete poslechnout operu Růžový kavalír, tentokrát v záznamu ze dne 13. května 2019. S dirigentem Sebastianem Weiglem účinkovali Renée Fleming, Elina Garanča, Erin Morley, Matthew Polenzani, Marcus Brück a Günther Groissböck.

Na serveru Operavision.eu bude 9. července v 19:00 zveřejněn záznam inscenace Poznaňské opery Strašidelný zámek (Strasznydwór) Stanisława Moniuszka. V nastudování Marco Guidariniho a režii IlariaLanzina v hlavních rolích účinkují sólisté, sbor a orchestr opery.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz