Duchovní hudba v Čechách kolem roku 1600

Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže

11.
června 2011
16:00
10. června 2011

Mše, moteta, hymny, ricercary, fantazie a písně

GIOVANNI CROCE: Laudate Dominum in sanctis eius á 8

JACOB REGNART: Kyrie – Gloria (Missa“Poi che´l mio largo pianto“ á 6)
CHARLES LUYTHON: Canzon in G
JACOBUS HANDL GALLUS: Credo (Missa „Sancta Maria“ á 6)
CHARLES LUYTHON: Fantasia in F
JACOB HASSLER: Canzon V. Toni
Anonymus: Hymnus de sancto Wenceslao. Dies venit victoriae
JACOB HASLER: Toccata IV. Toni
GIORGIO FLORI: Sanctus. Benedictus – Agnus Dei (Missa „Ung jour l´amant“ á 8)
HANS LEO HSSLER: Ricercar in d
CHRISTOPH DEMANTIUS: Praelium Ungaricum.
Divo Imperatori Rodolpho II. decantatum á 6

místo konání / Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže

Gotický kostel v sobě ukrývá nové varhany koncipované tak, aby umožňovaly interpretaci hudby všech stylových období.

Více o místu konání Kapitulní chrám Povýšení sv. Kříže

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

Slavnostní zahajovací koncert      10. 6. 2011 / 20:00
Duchovní hudba v Čechách kolem roku 1600      11. 6. 2011 / 16:00
Písně a tance lásky      11. 6. 2011 / 21:30
Písně a tance lásky      12. 6. 2011 / 21:30
Koncert na přání - Bohemian Rhapsody      13. 6. 2011 / 21:00
Koncert na přání - Bohemian Rhapsody      14. 6. 2011 / 21:00
Jaroslav Uhlíř / Zdeněk Svěrák: Miniopery      15. 6. 2011 / 16:00
Jaroslav Uhlíř / Zdeněk Svěrák: Miniopery      15. 6. 2011 / 19:00
Dagmar Pecková - Na cestě      16. 6. 2011 / 20:00
Z Nového světa...      17. 6. 2011 / 19:00
Paralelní světy      18. 6. 2011 / 16:00
Grafické partitury Milana Grygara      19. 6. 2011 / 15:30
Česká filharmonie      19. 6. 2011 / 18:00
Jako zázrakem...      21. 6. 2011 / 19:30
Svěcení jara      22. 6. 2011 / 21:00
Bolero - Música Ibérica Y Latina      23. 6. 2011 / 19:30
Antonín Dvořák: Stabat Mater      24. 6. 2011 / 19:00
Symphonia Gregoriana      25. 6. 2011 / 16:00
Giacomo Puccini: Turandot      25. 6. 2011 / 21:00
Symphonia Gregoriana      26. 6. 2011 / 18:00
Giacomo Puccini: Turandot      26. 6. 2011 / 21:00
Kühnův dětský sbor      28. 6. 2011 / 18:00
Babí jar      29. 6. 2011 / 20:00
Peter Shaffer: Amadeus      30. 6. 2011 / 19:00
Leoš Janáček: Její Pastorkyňa      1. 7. 2011 / 21:00
Gaetano Donizetti: Nápoj lásky      2. 7. 2011 / 21:00
Z mého života      2. 7. 2011 / 16:00
Gaetano Donizetti: Nápoj lásky      3. 7. 2011 / 21:00
Hvězdy operního nebe - SUMI JO      4. 7. 2011 / 19:30
Lucie  Bártová
zpěv
Pavel Černý
instrumentalista
Jana  Dvořáková
zpěv
Jiří  Hannsmann
zpěv
Zuzana  Nyklová
zpěv
Octopus Pragensis 
soubor
Věra  Přibylová
zpěv
Dušan  Růžička
zpěv
Vladimír  Ščigel
zpěv
Petr  Svoboda
zpěv

tickets

presale from 27th 4.

invitation

přehled interpretů

Pavel Černý – varhany Vokální soubor Octopus Pragensis Lucie Bártová, Věra Přibylová – soprán Jana Dvořáková, Zuzana Nyklová – alt Dušan Růžička, Vladimír Ščigel – tenor Petr Svoboda, Jiří Hannsmann – bas umělecký vedoucí: Petr Daněk

časté dotazy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz