Umučení Krista u nás mělo premiéru

Search
Close this search box.

23.6.2015    Svitavský deník    str. 2   Svitavsko (mvo, ČTK)   

Litomyšl – Publikum na druhém zámeckém návrší si v neděli večer užilo českou premiéru vokální symfonie Umučení Krista.

 

            „Dílo skládající se z prologu, sedmi zastavení křížové cesty a epilogu na italské, latinské a hebrejské texty zaznělo v podání Českého filharmonického sboru Brno a Filharmonie Brno,“ vysvětlila Eva Piknová. Představení vycházelo z hudebního doprovodu známého filmu Mela Gibsona z roku 2004. Do Litomyšle přijel i sám autor symfonie John Debney.

            Známý americký skladatel se při premiéře dokonce chopil dirigentské taktovky a divákům ukázal, že mu tato profese rozhodně není cizí. Ještě před začátkem Smetanovy Litomyšle toto představení dramaturg festivalu Vojtěch Stříteský divákům Umučení Krista doporučil jako jeden z letošních uměleckých vrcholů. „Bude to zážitek,“ řekl tehdy.

            Výkon pozvaných hudebníků nakonec potvrdil jeho slova. Před zaplněným hledištěm vystoupila celá řada zahraničních hvězd. Například Pedro Eustache, který hrál na etnické dechové nástroje.

 

Foto popis| PEDRO EUSTACHE v neděli ukázal přítomným divákům své umění na různé dechové hudební nástroje. Představení vycházelo z hudebního doprovodu známého filmu Mela Gibsona.

Foto autor| Foto: Deník/M. Vojáček

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz