Utajená hvězda: Slavná Zaz překvapila fanoušky v Litomyšli. Nevěděla o ní ani většina pořadatelů

WEB, Datum: 04.07.2022, Zdroj: expresfm.cz, Datum importu: 04.07.2022 05:46, RU/měsíc: 249 364, RU/den: 18 000, AVE: 6 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,20

Tematické duplicity: Ostatní, Kultura a cestovní ruch

Mluví se o ní jako o druhé Édith Piaf, její písně mají na YouTube desítky milionů zhlédnutí a neznámá není ani pro české publikum. Pravidelně se sem vrací a na říjen chystá koncert v O2 Universu. O mimořádný wow efekt se ale písničkářka Zaz zasloužila v neděli 3. července při závěrečném koncertě Smetanovy Litomyšle.

Každý fanoušek písničkářky Zaz má už doma určitě lístek na koncert 25. října, který se odehraje v 02 Universum. Každý fanoušek si musel včera večer rvát vlasy, že se neoddává vážné hudbě a že si nechal ujít závěrečný koncert festivalu Smetanova Litomyšl, kde Zaz jako překvapení večera vystoupila.

Na programu bylo vystoupení mládežnického tělesa Police Symphony Orcherstra s Janem Cinou, Bárou Polákovou, Ivo Kahánkem, Vendulou Příhodovou, Janem Sklenářem a Karolínou Soukupovou. Klasický koncert se však během několika úvodních minut změnil na audiovizuální show, která využívala a videopřenosem propojovala hlavní a doprovodnou scénu festivalu. A tak mezitím, co v zámeckém nádvoří hrál orchestr, v zahradách se nad hlavami užaslých diváků vznášela a zpívala Bára Poláková. Zatímco se na hlavní scéně střídali zmínění zpěváci a Ivo Kahánek preludoval Vyletěla holubička, pódium v přilehlých zahradách opanovaly krasobruslařky a nedaleké náměstí rozsvítil ohňostroj. Obě scény pak díky přenosu nahlédly do obývacího pokoje francouzské zpěvačky Zaz. Že nejde o stovky kilometrů vzdálený prostor, diváci poznali s oddalující se kamerou, v okamžiku, kdy Zaz chodbou prošla přímo na pódium a koncert korunovala několika svými písněmi.

Splněný sen

O návštěvě popové divy nevěděla kvůli kýženému momentu překvapení ani většina pořadatelů. Plány se odehrávaly mezi úzkým vedením festivalu, orchestrem a patronem koncertu – litomyšlskou firmou Adfors. „Bylo skvělé spolupracovat s lidmi, kteří mají nadšení a energii dělat věci mimo dlouhodobě zajetou škatulku. Jsou to ‚nabíječky‘ a krásně se s nimi hledá řešení, jak dostat do Litomyšle a zaplatit zpěvačku takového formátu. A pak, jak řekl náš pan ředitel, sny se mají plnit,” popisuje personální ředitelka Adfors Lucie Vejačková. Právě za ní totiž nadšenci z festivalu a orchestru spiklenecky přišli s prosbou o pomoc.

Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl měl podtitul A znovu láska podle sbírky milostných básní Jana Skácela. Motýlky v břiše, které jsou s nejhlubšími city spojeny, si tak určitě odnesli všichni návštěvníci, kteří se zúčastnili posledního koncertu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz