„V hudbě musíme vyjít vstříc všem“

Search
Close this search box.

11.5.2018   Mladá fronta DNES   str. 18  Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj  Karlovarský kraj   (šmu)    

Několik novinek přichystali organizátoři Loketského hudebního léta. „Jednou z nich je hip hopový večer se známým bubeníkem a raperem Marpem,“ prozradil Vladimír Suchan z agentury Vlny. „Musíme vyjít všem vstříc. Když jsme byli my mladí, tak nám taky nadávali, co to posloucháme. Ale my jsme měli rádi hudbu, která se nám líbila a dneska je ta naše hudba normální,“ říká Suchan

* Jak jste dokázali, že už počtvrté přijedou Jethro Tull?

Osobně jsem o tom nějak nepřemýšlel, věděl jsem, že pojedou výroční turné, ale nějak jsem se o to nezajímal. A najednou mi zavolal manažer a syn Iana Andersona, že by si tady chtěl oslavit těch padesát let. Ian jede do Čech a má tady jenom dva koncerty. Bude to opravdu speciální. A jako předskokana si berou německou kytarovou legendu Henrika Freischladera.

* Jak jste se dostal k maďarskému symfonickému orchestru?

Budapest Gypsy Symphony Orchestra je cimbálový orchestr. V Čechách hrál už dvakrát. Loni na Smetanovo Litomyšli a jednou v Praze. A právě ředitel Smetanovo Litomyšle mi volal, ať je pozvu, že jsou skvělí. Je jich celkem šedesát sedm a jsou neuvěřitelné pokorní.

* Půjde opravdu o den maďarské kultury?

Ano, vymysleli jsme, že ten den bude v amfiteátru i maďarská kuchyně. Máme pozvané i maďarské spolky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz