V Litomyšli bude zpívat americká operní hvězda

Search
Close this search box.

7.3.2012 Mladá fronta DNES str. 7 Kultura (vd)   

 

PRAHA Osmadvacet tisíc vstupenek je ode dneška v prodeji na akce 54. ročníku Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl. Od 14. června do 8. července se uskuteční třicet pořadů jak ve městě, tak v jeho blízkosti.
Hlavní událostí letošního ročníku bude světová premiéra písňového cyklu skladatelky Sylvie Bodorové Lingua angelorum, která ho napsala pro hvězdu Metropolitní opery a dalších světových scén, amerického barytonistu Thomase Hampsona. V jeho podání zazní skladba 4. července.
Na festivalu vystoupí dále tenorista Marcello Giordani, pianista Fazil Say, hornista Radek Baborák nebo Soňa Červená.
Z oper se bude hrát Dvořákův Jakobín, Bizetova Carmen nebo Verdiho La traviata. „Každý rok máme problém najít vhodnou inscenaci Smetanovy opery," poznamenává dramaturg Vojtěch Stříteský. Pro letošek nakonec festival vybral olomouckou Prodanou nevěstu režiséra Michaela Taranta.

***

FAKTA

Tipy z programu 14. června Fazil Say, Česká filharmonie, dirigent Jakub Hrůša 17. června galakoncert Marcella Giordaniho 1. července Radek Baborák, Česká Sinfonietta 4. července Thomas Hampson ve světové premiéře skladby S. Bodorové 5.-7. července Henry Purcell: Královna víl

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz